آتش‌سوزی در کارخانه باتری‌سازیِ کره جنوبی؛ فوت ۲۲ تن تایید شد+فیلم

آتش‌سوزی در کارخانه باتری‌سازیِ کره جنوبی؛ فوت ۲۲ تن تایید شد+فیلم

پس از وقوع آتش‌سوزی شدید ناشی از انفجار چندین باتری لیتیومی که صبح امروز (دوشنبه) در یک کارخانه در کره جنوبی رخ داد، مرگ دست‌کم ۲۲ تن تایید شده است.

به گزارش دکتر شهاب، این آتش سوزی در کارخانه «آری‌سل» در شهر «هواسئونگ» در حدود ۴۵ کیلومتری جنوب سئول، پایتخت کره جنوبی آغاز شد.

مقام‌های پزشکی شهر هواسئونگ تایید کرده‌اند که ۲۲ نفر تا این لحظه جان باختند و هفت نفر نیز زخمی شده‌اند.

در تصاویر منتشر شده از تلویزیون محلی می‌توان دید که آتش‌نشان‌ها در تلاش برای خاموش کردن آتش هستند و همزمان با وقوع انفجارهای کوچک، قسمتی از سقف فرو می‌ریزد.

کره‌جنوبی یکی از تولید کننده‌های بزرگ باتری‌های لیتیومی است که در بسیاری از کالاها از خودروهای برقی گرفته تا لپ‌تاپ استفاده می‌شود.

در زمان وقوع این حادثه، حدود ۳۵ هزار باتری در طبقه دوم کارخانه آری‌سل در مرحله بازرسی و بسته‌بندی بود و تعداد بیشتری نیز در محل دیگری در این کارخانه نگهداری می‌شد.

به گزارش بی‌بی‌سی، در زمان وقوع این آتش‌سوزی حدود ۱۰۰ کارگر در کارخانه در حال کار بودند.

پایان خبر دکتر شهاب

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آتش‌سوزی در کارخانه باتری‌سازیِ کره جنوبی؛ فوت ۲۲ تن تایید شد+فیلم" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آتش‌سوزی در کارخانه باتری‌سازیِ کره جنوبی؛ فوت ۲۲ تن تایید شد+فیلم"، کلیک کنید.