آزادی تعدادی زندانی در حاشیه سوگواره ملی تعزیه ده زیار

آزادی تعدادی زندانی در حاشیه سوگواره ملی تعزیه ده زیار

دکتر شهاب/کرمان رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: به همت شرکت کنندگان در یازدهمین سوگواره ملی تعزیه ده زیار و به برکت مجلس امام حسین (علیه السلام) تعدادی از زندانیان جرایم غیرعمد آزاد می شوند.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم حمیدی شامگاه 19 خرداد ماه در حاشیه برگزاری هشتمین شب از یازدهمین سوگواره ملی تعزیه ده زیار در جمع مردم اظهار کرد: برگزاری مراسمی در این سطح باعث افتخار برای استان کرمان، منطقه و روستای ده زیار است.

وی با اشاره به اینکه حضور باشکوه مردم در این مجالس و اجرای هنرمندانه ذاکران، مداحان اهل بیت و تعزیه خوانان از سراسر کشور در این سوگواره جای تقدیر دارد، گفت: آیین تعزیه خوانی در این سوگواره بسیار هنرمندانه، معنوی و اثرگذار برگزار می شود و جای تقدیر دارد.

حمیدی با بیان اینکه امسال در حاشیه این آیین مذهبی آزادسازی تعدادی از زندانیان جرایم غیرعمد کلید خورده که این کار خداپسندانه از اول این سوگواره آغاز شده و تا شب آخر ادامه دارد، گفت: این کار ارزشمند با همت شما عزاداران امام حسین (علیه السلام) رقم خواهد خورد.

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: بیش از دو دهه ستاد مردمی دیه در کشور راه اندازی شده و فعالیت آن در راستای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد است؛ کسانی که ناخواسته و بدون آنکه مرتکب جرم و خطایی شوند وارد زندان شدند.

وی افزود: در این دو دهه هزاران نفر با همت خیران و مردم از زندان ها آزاد شدند.

حمیدی با تاکید بر اینکه آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد یک کار بسیار خداپسندانه است که بودجه دولتی ندارد و صرفاً با کمک خیران و مردم انجام می شود، ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون با همت ستاد دیه استان کرمان، 62 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد از زندان های استان آزاد شدند.

وی با اشاره به اینکه اقدام امسال برگزارکنندگان سوگواره ملی تعزیه ده زیار بسیار ارزشمند است که در حاشیه این مراسم معنوی انجام می شود، گفت: چه خوب است که ما هم به اهل بیت عصمت و طهارت که خود سردمدار کمک به افراد نیازمند و مستمند بودند تاسی کنیم.

وی بیان کرد: هر مبلغی که در این مراسم جمع آوری شود دو برابر آن از طرف ستاد دیه اهدا می شود تا تعداد بیشتری از زندانیان جرایم غیرعمد استان کرمان به برکت برگزاری مجالس امام حسین علیه السلام آزاد شوند و به آغوش خانواده هایشان برگردند.

به گزارش دکتر شهاب، یازدهمین سوگواره ملی تعزیه ده زیار از 12 خرداد ماه آغاز شده و تا 22 خرداد ماه هر شب یک مجلس تعزیه توسط گروه های تعزیه از استان های مختلف برگزار می شود.

پایان خبر دکتر شهاب

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آزادی تعدادی زندانی در حاشیه سوگواره ملی تعزیه ده زیار" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آزادی تعدادی زندانی در حاشیه سوگواره ملی تعزیه ده زیار"، کلیک کنید.