آغاز به کار پنجمین دوره آموزشی«زندگی و بالندگی» – خبرگزاری دکتر شهاب | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری دکتر شهاب، این دوره آموزشی 23 خرداد، با حضور 60 نفر از معاونین پرورشی، مشاورین بانوان و رییس انجمن اولیا و مربیان ادارات کل کشور با مشارکت بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی، معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و وزارت آموزش و پرورش در محل تالار شیخ طبرسی بنیاد پژوهش های اسلامی برگزار شد.

مشاور و دستیار مردمی سازی معاون ریاست جمهور در امور زنان و خانواده در ابتدای این مراسم به ارایه گزارشی از این دوره ها پرداخت و عنوان کرد: بنا به ضرورت ارایه آگاهی ها و مهارت هایی برای والدین در تربیت زیست عفیفانه فرزندان، از دو سال گذشته طرح در معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری کلید خورد.

دکتر فاطمه سادات کتابچی تصریح کرد: تا کنون 4 دوره از این طرح «ارتقا مهارت های یادگیری یاددهی زندگی و بالندگی والدین فرزندان دانش آموز» با هدف ورود دستگاه های مختلف به بحث زیست عفیفانه با رویکردی معرفتی و نو، برگزار شد.

وی افزود: با توجه به اینکه معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری یک دستگاه ستادی است نه اجرایی، اجرای این طرح بر عهده بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی قرار گرفت که خوشبختانه این مرکز در بخش محتوا و اجرا بسیار قوی عمل کرده است.

کتابچی ادامه داد: به همت بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی تیم اجرایی 30 نفره متشکل از اندیشمندانی از دانشگاه های تهران و مشهد تشکیل شد و در همین راستا نقشه عملیاتی بر اساس نیازسنجی چند وجهی طراحی و اجرا شد و پژوهشگران و استادان دانشگاه فردوسی مشهد و محققان بنیاد پژوهش های اسلامی دست به دست هم دادند تا یک نیاز سنجی چند وجهی ارایه دهند.

مشاور و دستیار مردمی سازی معاون ریاست جمهور در امور زنان و خانواده، ادامه داد: پس از برگزاری جلسات علمی و تخصصی، 30 درس نامه با محوریت مهارت های والدین در بالندگی فرزندان تدوین شد. عشق بی پایان والدین به فرزندان و جهت دهی این عشق به سمت بالندگی و سلامت آنان، ریشه درونی این بالندگی و سلامت، توانایی های درونی شگفت انگیز فرزندان، استفاده از توانمندی در سلامت و بالندگی، عفت و خود مراقبتی و… برخی از موضوعات این درسنامه هاست.

کتابچی مخاطب این دوره ها را والدین دانش آموزان ذکر کرد و افزود: به منظور بهره مندی هر چه بیشتر این مخاطبان، علاوه بر برگزاری دوره ها به صورت حضوری، شرایطی را فراهم آوردیم تا والدین از طریق سایت «زندگی و بالندگی» از آموزه های این دوره ها بهره مند شوند.

وی بیان کرد: در این سایت، مخاطبان به صورت مستقیم آموزش های لازم را می بینند و با مزیت های این دوره، دسترسی سریع و برخط به اطلاعات، ارایه گام به گام محتوای آموزشی، محتوای هدفمند به پدران و مادران و… آشنا می شوند.

آغاز به کار پنجمین دوره آموزشی«زندگی و بالندگی»

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آغاز به کار پنجمین دوره آموزشی«زندگی و بالندگی» – خبرگزاری دکتر شهاب | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آغاز به کار پنجمین دوره آموزشی«زندگی و بالندگی» – خبرگزاری دکتر شهاب | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.