آغاز طرح تابستانی «نشاط معنوی» در بقاع متبرکه از 10 تیرماه 

آغاز طرح تابستانی «نشاط معنوی» در بقاع متبرکه از 10 تیرماه 

طرح تابستانی نشاط معنوی از 10 تیرماه لغایت 20 مردادماه 1403 ویژه دانش آموزان دختر و پسر رده سنی 8 الی 18 سال در بقاع متبرکه سراسر کشور اجرا می شود.  

به گزارش دکتر شهاب، سازمان اوقاف و امور خیریه در این باره اعلام کرد:

اوقات فراغت تابستان بهترین فرصت برای جوانان و نوجوانان است تا با ارتقاء روحیه و کسب مهارت های زندگی و کشف هویت اجتماعی خویش، آماده ورود به دنیای جدیدی از قبول مسیولیت های اجتماعی شوند.  
 
با تقویت بنیه دینی و نیز قوای بدنی این عزیزان، باید در تقویت جسم و روح آنها همت کرده و در کاهش و پیشگیری از آسیب های اجتماعی بکوشیم. اگر دلسوزان نسل جوان، برای آینده سازان انقلاب اسلامی برنامه ای نداشته باشند، دشمنان این خلاء را پر کرده و آنان را به برنامه های خود مشغول خواهند کرد.  
 
آنچه که نسل جوان ما را امروز به شدت به خود مشغول کرده، فضای مجازی و بازیهای رایانه ای و غرق شدن در این دنیای جذاب و البته بسیار خطرناک است، لذا ادارات کل اوقاف و امور خیریه استان ها و ادارات اجرایی با همکاری مراکز افق جهت برگزاری طرح تابستانی «نشاط معنوی» در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه همت گمارده اند.  
 
این طرح از 10 تیرماه  لغایت 20 مرداد ماه 1403 ویژه دانش آموزان دختر و پسر رده سنی 8  الی 18 سال اجرا می شود.  
 
ایجاد هویت دینی و اسلامی با استفاده از روش های نوین آموزشی و معارفی غیر مستقیم، استفاده از ابزارهای روز و جذاب همانند ظرفیت سالم فضای مجازی و ارتباط گیری موثر، زمینه سازی تربیت نسل جوان و نوجوان جهت کادرسازی برای مدیریت بقاع متبرکه و مراکز افق، تقویت بنیه جسمی و ایجاد نشاط روحی با استفاده از برنامه های ورزشی و  مهارت افزایی و توانمندسازی دانش آموزان در کلاس های طرح نشاط معنوی از اهداف این طرح است.  
 
مدیریت کلان طرح نشاط معنوی در سطح استان بر عهده معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف استان و در سطح شهرستان برعهده کارشناس فرهنگی اداره اجرایی و مدیریت اصلی اجرای طرح نشاط معنوی در سطح امامزادگان و بقاع متبرکه بر عهده مدیر مرکز افق و یا فردی متعهد، متخصص و توانمند به انتخاب هییات امنای بقعه است.  

اساتید و مربیان طرح نشاط معنوی، مبلغین اعزامی، بومی و ایمه جماعات مستقر در بقاع متبرکه، مربیان سبک زندگی اسلامی بقاع متبرکه، اساتید فنی و حرفه ای، دانشجویان دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم و سایرمربیان توانمند و متخصص (شامل: فرهنگیان، اساتید حوزه، دانشگاه و… و) هستند.  
 
از جمله برنامه های این طرح می توان به برگزاری برنامه های ترکیبی آموزشی و ورزشی اشاره کرد. در این بخش، طبق سنوات گذشته، کلاس ها در داخل بقعه با حضور اساتید و مربیان برای مخاطبین طرح برگزار می شود.  
 
همچنین نظر به اثرات و برکات هییات مذهبی در بیمه کردن جوانان و نوجوانان در مقابل هجمه آسیب های اجتماعی و ارتقاء بنیه اعتقادی و ایمانی آنها، مراکز افق بقاع متبرکه اقدام به راه اندازی هییات جوانان و نوجوانان در امامزادگان کرده اند. ضمناً نظر به تقارن ماه محرم الحرام با طرح نشاط معنوی، به گونه ای برنامه ریزی شده تا نوجوانان و جوانان عضو این هییات علاوه بر حضور در برنامه های معمول بقعه، برنامه عزاداری ویژه ای در امامزاده برای خود داشته باشند.  
 
برنامه های ورزشی نیز در رشته های شنا، فوتبال، والیبال، آمادگی جسمانی و هنرهای رزمی، تنیس روی میز و دیگر رشته های ورزشی جذاب جهت ارتقاء روحیه و تقویت بنیه جسمی جوانان و نوجوانان اجرا می شود. همچنین آموزش های فنی، هنری و مهارتی و آموزش مهارتهای ده گانه زندگی توسط مربیان سبک زندگی اسلامی (مدیریت هیجان و کنترل خشم، ارتباطات موثر، حل مسیله و تصمیم گیری، مدیریت استرس و…) در دستور کار قرار دارد.

پایان خبر دکتر شهاب

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آغاز طرح تابستانی «نشاط معنوی» در بقاع متبرکه از 10 تیرماه " هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آغاز طرح تابستانی «نشاط معنوی» در بقاع متبرکه از 10 تیرماه "، کلیک کنید.