احداث 40 هکتار گلخانه در چهارمحال و بختیاری – خبرگزاری دکتر شهاب | اخبار ایران و جهان

احداث 40 هکتار گلخانه در چهارمحال و بختیاری - خبرگزاری دکتر شهاب | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار دکتر شهاب، ابراهیم شیرانی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران چهارمحال و بختیاری، با بیان اینکه تسهیلات احداث گلخانه با بازپرداخت پنج ساله با یک سال تنفس به متقاضیان اعطا می شود، اظهار کرد: تسهیلات پرداختی برای احداث گلخانه، از محل تبصره 18 و با کارمزد 13 درصد به متقاضیان تعلق می گیرد.

وی افزود: در یک سال گذشته با توجه به محدودیت منابع مالی، روند اعطای تسهیلات کُندتر شده اما باز هم حمایت های لازم از متقاضیان وجود دارد تا اعطای تسهیلات در اولین فرصت عملیاتی شود.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: هدف از کشت توسعه گلخانه ها برای افزایش بهره وری، ایجاد اشتغال، تولید خارج از فصل و بهره وری بهتر از آب است که نسبت به فضای باز 10 تا 12 درصد با کاهش مصرف آب و 8 تا 10 برابر فضا کمتر، استفاده می شود.

شیرانی عنوان کرد: عمده محصولات تولید شده توسط گلخانه های استان چهارمحال و بختیاری غالباً سبزی و صیفی بوده و صادرات فلفل به کشورهای حاشیه خلیج فارس، روسیه انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 40 هکتار گلخانه در استان چهارمحال و بختیاری در حال احداث است.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: از محل اعتبارات تبصره 18 سال 1401 تاکنون تعداد 35 نفر در سطح 18.5 هکتار جذب تسهیلات صورت پذیرفت است.

شیرانی بیان کرد: در حال حاضر نزدیک به 290 فقره پرونده در استان چهارمحال و بختیاری در سطح 300 هکتار برای ارجاع به بانک آماده است که منتظر ابلاغ تسهیلات هستیم، نیاز تسهیلات در این زمینه حدود 5 هزار میلیارد تومان است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "احداث 40 هکتار گلخانه در چهارمحال و بختیاری – خبرگزاری دکتر شهاب | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "احداث 40 هکتار گلخانه در چهارمحال و بختیاری – خبرگزاری دکتر شهاب | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.