ادعای عجیب نیکی هیلی علیه ایران!

ادعای عجیب نیکی هیلی علیه ایران!

به گزارش دکتر شهاب به نقل از همشهری نیکی هیلی برای بازدید از محله هایی که در روز 7 اکتبر هدف حمله قرار گرفته اند به فلسطین اشغالی سفر کرده است.

«دنی دانون»، عضو حزب لیکود در این بازدید همراه نیکی هیلی بود. او گفت: «نباید تصور کنیم که این اتفاق فقط در اسراییل رخ می دهد. اگر ما به اندازه کافی خودبزرگ بین باشیم همین اتفاق می تواند عیناً در آمریکا هم رخ بدهد.»

وی در ادامه گفت: «7 اکتبر توسط ایران طراحی شد. اطلاعات روسیه به آن کمک کرد و پول چین آن را تقویت کرد.»

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در روز هفتم اکتبر (15 مهرماه) «طوفان الاقصی» را آغاز کرد. حماس می گوید این عملیات در پاسخ به بیش از هفت دهه اشغال فلسطین و نزدیک به دو دهه محاصره غزه و زندان و شکنجه هزاران فلسطینی اجرا شد.

این عملیات یکی از مرگبارترین حملات علیه این رژیم بود. مبارزان حماس در چند نقطه از حصارهای مرزی به داخل اراضی اشغالی نفوذ کردند، به روستاها یورش بردندو علاوه بر کشتن رساندن شمار زیادی از اسراییلی ها، شماری از آن ها را به اسارت گرفتند.

اسراییل در پاسخ به این عملیات، حملات سنگینی را علیه غزه آغاز کرد و این منطقه را تحت محاصره کامل قرار داد. بیش از 35 هزار فلسطینی در حملات اسراییل به شهادت رسیده اند.

هیلی در ادامه گفت: «چین همیشه به ایران کمک مالی کرده است. اطلاعات روسیه به آنها کمک کرده بفهمند هر چیزی در کجا قرار دارد. ایران به آنها (نیروهای حماس) کمک کرد آموزش ببینند. بنابراین مسیله حماس نیست. اینها همه قاتل و هم دست هستند.»

نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل اضافه کرد: «اگر واقعاً قصد داریم این اتفاق یک بار دیگر رخ ندهد باید با خودمان صادق باشیم و بگوییم که چه کسی این کار را انجام داد.»

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ادعای عجیب نیکی هیلی علیه ایران!" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ادعای عجیب نیکی هیلی علیه ایران!"، کلیک کنید.