اسکار سینمای اسپانیا به «انجمن برف» رسید

اسکار سینمای اسپانیا به «انجمن برف» رسید

آفتاب نیوز :

سی و هشتمین دوره جوایز آکادمی فیلم اسپانیا (گویا) موسوم به اسکار سینمای اسپانیا برگزار شد و فیلم «انجمن برف» ساخته «خوان آنتونیو بایونا» موفق به کسب 12 جایزه شامل بهترین فیلم و کارگردانی شد.

«20000 گونه زنبور عسل» ساخته استیبالیز اورسولا، «جوک ها و سیگارها» به کارگردانی دیوید تروبا، «یک عشق» ساخته ایزابل کوشت و «چشم هایت را ببند» از ویکتور اریسه دیگر رقبای قدرتمند در شاخه بهترین فیلم جوایز سینمایی گویا بودند. 

در سایر شاخه ها، جایزه بهترین بازیگر مرد به «دیوید ورداگر» برای بازی فیلم «جوک ها و سیگارها» رسید و «مالنا آلتریو» هم برای فیلم «چیزی اتفاق می افتد» بهترین بازیگر زن جوایز گویا 2024 شد. 

 «انجمن برف» که در جوایز اسکار 2024 به جمع نامزد های نهایی شاخه بهترین فیلم بین المللی و همچنین چهره پردازی راه یافته، در مهمترین جوایز سینمای اسپانیا جوایز بخش های فنی را نیز به خود اختصاص داد تا به سومین فیلم در تاریخ 40 ساله جوایز گویا تبدیل شود که بیشترین تعداد جوایز را در یک سال دریافت می کند. 

در خلاصه داستان فیلم «انجمن برف» که بر اساس حوادث واقعی ساخته شده، آمده است: در اکتبر 1972 یک هواپیما در قسمتی دورافتاده از رشته کوه آند سقوط می کند و گروهی از مردان جوان که همه دوست هستند به مدت 72 روز در برف بدون هیچ وسیله ای برای یافتن غذا زنده می مانند. سرانجام پس از اینکه دو نفر از آن ها روز ها بدون تجهیزات برای دریافت کمک می روند، نجات پیدا می کنند. اتفاقی که باعث ایجاد یک بمب رسانه ای بین المللی در بازگشت آن ها به اروگویه شد.

این داستان واقعی یک نکته هولناک دیگر دارد؛ مسافران گرسنه پرواز 571 نیروی هوایی اروگویه فقط با خوردن اجساد جان باختگان، توانستند زنده بمانند.

این فیلم با الهام از کتابی به همین نام در سال 2008 نوشته پابلو ویرچی، روزنامه نگار و دوست بازماندگان ساخته شده و او یکی از تهیه کننده های فیلم نیز هست.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اسکار سینمای اسپانیا به «انجمن برف» رسید" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اسکار سینمای اسپانیا به «انجمن برف» رسید"، کلیک کنید.