اعتیاد، جنایتی هولناک را رقم زد

اعتیاد، جنایتی هولناک را رقم زد

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مرد جوانی که به‌خاطر معتاد شدنش یکی از دوستان قدیمی خود را به قتل رسانده بود، خبرداد.

به گزارش دکتر شهاب، سردار علی ولیپور گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: حوالی ساعت ۱۱ صبح روز بیست‌وچهارم فروردین ماه امسال، کارکنان مرکز درمانی پانزده شعبان، از طریق تماس تلفنی، مرگ مشکوک مرد جوانی را روی تحت بخش اورژانس به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، گزارش کردند. با اعلام این خبر، تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پای در مرکز درمانی مورد نظر گذاشتع و جسد مرد جوانی را مشاهده کردند که براثر ضربات چاقو به کمر و سر به قتل رسیده بود.

وی با اشاره به تحقیقات انجام شده از سوی ماموران در این پرونده، گفت: یکی از عوامل کادر درمان در جریان تحقیقات به تیم جنایی گفت که ساعتی قبل دو فرد موتورسوار این مرد جوان را که چاقو خورده بود، به بیمارستان آوردند، همکاران ما در حال پذیرش بیمار بودند که ناگهان آن دو نفر با عجله پا به فرار گذاشتند. در ادامه نیز اقدامات درمانی فایده‌ای نداشت و بیمار بر اثر شدت جراحات وارده علائم حیاتی خود را از دست داد و کشته شد.

ولیپور گودرزی گفت: بررسی‌های اولیه حاکی از آن بود که مقتول از معتادان ساکن شرق تهران بود و چندباری برای اقدامات ساده پزشکی به این مرکز درمانی مراجعه داشته اما هویت خود را اعلام نکرده بود. پ س از پایان تحقیقات میدانی، در نخستین گام مأموران تیم تشخیص هویت از روی جسد مقتول انگشت‌نگاری کردند تا ردپایی از عاملان جنایت به دست آورند و کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ نیز مأموریت یافتند با بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف مرکز درمانی و اقدامات اطلاعاتی هویت دو مرد موتورسوار را شناسایی کنند.

وی افزود:  تیم جنایی در این شاخه از تحقیقات با اقدامات اطلاعاتی هویت یکی از عاملان جنایت را شناسایی کرد که در ادامه مشخص شد که او چندی قبل با دستور قضائی دادسرای ناحیه ۳۴ به‌اتهام سرقت بازداشت شده است، در همین راستا نیز هماهنگی قضایی انجام و متهم پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت هدف تحقیق قرار گرفت و به جرم خود اعتراف کرد. او گفت که مقتول از دوستان قدیمی‌اش بود که او و پدرش را معتاد کرده است.  

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به ادامه اعترافات متهم دستگیر شده، گفت: متهم به کارآگاهان گفت که اعتیاد زندگی‌ خانواده‌اش را به سیاهی کشانده بود و به همین دلیل نیز از مقتول کینه به دل گرفت و او را با ضربات چاقو به قتل رسانده است. متهم همچنین گفت که پس از ارتکاب جنایت خیلی ترسیده بود و به‌همین خاطر از دوستش کمک گرفت و مرد جوان را با موتورسیکلت به بیمارستان منتقل کرد. اما هنگامی که پرستارها درباره حادثه سؤال کردند خیلی زود آنجا را ترک کردند تا اینکه چندی بعد توسط پلیس پایتخت به‌جرم سرقت دستگیر شده است.

ولیپور گودرزی با بیان اینکه متهم مدعی است که قبل از ارتکاب جرم مواد مخدر مصرف کرده و حالت طبیعی نداشته است، گفت: این موارد از سوی پزشکی قانونی مورد بررسی قرار خواهد گرد. در این خصوص پرونده‌ای تشکیل شده و متهم بی صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت قرار دارد.

پایان خبر دکتر شهاب

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اعتیاد، جنایتی هولناک را رقم زد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اعتیاد، جنایتی هولناک را رقم زد"، کلیک کنید.