افتتاح 163 طرح و پروژه جهاد کشاورزی در استان سمنان – خبرگزاری دکتر شهاب | اخبار ایران و جهان

افتتاح 163 طرح و پروژه جهاد کشاورزی در استان سمنان - خبرگزاری دکتر شهاب | اخبار ایران و جهان

محمدرضا قاسمی در گفت وگو با خبرنگار دکتر شهاب، ضمن بیان اینکه در ایام دهه فجر امسال شاهد بهره برداری از 163 طرح حوزه جهاد کشاورزی در استان سمنان هستیم، ابراز کرد: 142 طرح در این بین عمرانی است و به بهبود عملکرد ما در بخش دامداری و کشاورزی و گلخانه ها و … کمک خواهد کرد.

وی از بهره برداری 21 طرح اقتصادی در استان سمنان طی دهه فجر خبر داد و افزود: مجموع اعتبار طرح های عمرانی و اقتصادی جهاد کشاورزی استان سمنان سه هزار و 450 میلیارد ریال برآورد می شود.

رییس جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: با افتتاح طرح های عمرانی حوزه جهاد کشاورزی استان در دهه فجر برای 139 نفر به صورت مستقیم و 222 نفر به صورت غیرمستقیم کار ایجاد می شود.

قاسمی ابراز کرد: با توجه به اهمیت مقوله آب و استمرار خشکسالی در استان سمنان طبیعتاً بخش مهمی از پروژه های عمرانی بر آب تمرکز دارد لذا توسعه سامانه های آبیاری و احیا و مرمت قنوات و کانال های آبیاری، انتقال آب، تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی و … از مهمترین طرح های قابل افتتاح در استان خواهند بود.

وی با بیان اینکه آب و خاک دیگر بخشی است که بیشترین میزان پروژه های عمرانی جهاد کشاورزی استان سمنان را به خود اختصاص می دهد، بیان کرد: در حوزه آبخیزداری نیز طرح های بند سنگ و ملات از جمله اولویت ها است و در حوزه عشایری نیز مرمت قنوات و آبشخور و چشمه ها از جمله طرح های عمرانی قابل افتتاح هستند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افتتاح 163 طرح و پروژه جهاد کشاورزی در استان سمنان – خبرگزاری دکتر شهاب | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افتتاح 163 طرح و پروژه جهاد کشاورزی در استان سمنان – خبرگزاری دکتر شهاب | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.