افزایش عجیب نرخ اجاره در شهرهای جدید/ رقم های اجاره در پرند چه تغییری کرد؟

افزایش عجیب نرخ اجاره در شهرهای جدید/ رقم های اجاره در پرند چه تغییری کرد؟

به گزارش خبرگزاری دکتر شهاب، آخرین گزارش بانک مرکزی از بازار مسکن (مربوط به اسفند 1402) نشان می دهد اجاره بها مسکن در شهر تهران و کل مناطق شهری نسبت به اسفندماه سال 1401 به ترتیب 44.5 و 51.6 درصد افزایش یافته است. این میزان افزایش در حالی صورت گرفته که به طور معمول آخرین ماه سال جابجایی ها در بازار اجاره مسکن به حداقل می رسد.

در این بین با وجود آن که حدود یک ماه به آغاز فصل جابجایی ها در این بازار فرصت مانده که در برخی شهرهای جدید افزایش عجیب نرخ اجاره بها شروع شده است. در شهر جدید پرند که سال گذشته مترو آن پس از سال ها وعده و وعید افتتاح شد، برخی مالکان واحدهای خود را با قیمت های چندین برابری نسبت به سال گذشته آگهی کرده اند.

یکی از مستاجران که حدود دو هفته ای است در فاز 6 شهر جدید پرند به دنبال آپارتمانی برای اجاره است به دکتر شهاب می گوید: هفته آخر فروردین امسال یک واحد 87 متری در فاز 6 پرند با پول پیش 50 میلیون و اجاره ماهانه 6 میلیون تومانی (رهن کامل 250 میلیون تومان) عرضه می شد.

وی ادامه داد: این در حالی است که طی دو هفته اخیر رهن و اجاره آپارتمانی با همین ویژگی به طور مداوم در حال افزایش است. بر این اساس یک واحد مسکونی با همین مشخصات با ودیعه 200 میلیون تومانی و اجارخ ماهانه 2 میلیون تومانی (رهن کامل 280 میلیون تومان) فایل شده است.

به گفته وی، در پروژه کیسون که واحدهای آن همچنان در حال تحویل است، واحدهای مسکن دکتر شهاب با ودیعه حدود 70 میلیون تومانی و اجاره ماهانه 7 میلیون تومانی عرضه می شود. به عبارت دیگر با رهن کامل 303 میلیون تومانی!

وی بیان کرد: در فاز پنج 5 یعنی جایی که پروژه های کم کیفیت تر و بدون امکانات است یک واحد 85 متری با ودیعه 50 تومانی و اجاره 5 میلیون تومانی عرضه شده است.

بررسی آگهی ها اجاره در شهر جدید پرند نشان می دهد مالک یک واحد مسکونی 105 متری در فاز یک آنرا با رهن 650 میلیون تومانی عرضه کرده است. همچنن رهن یک واحد 80 متری 280 میلیون تومان، آپارتمان 80 فاز 5 با رهن 70 میلیونی و اجاره 3.5 میلیون تومانی، واحد 80 متری فاز یک با رهن 350 میلیون تومانی و آپارتمان 83 متری با رهن 200 و اجاره 4 میلیون تومانی فایل شده است.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش عجیب نرخ اجاره در شهرهای جدید/ رقم های اجاره در پرند چه تغییری کرد؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش عجیب نرخ اجاره در شهرهای جدید/ رقم های اجاره در پرند چه تغییری کرد؟"، کلیک کنید.