اهداف سفر «بایدن» رییس جمهور آمریکا به فرانسه

اهداف سفر «بایدن» رییس جمهور آمریکا به فرانسه

آفتاب نیوز :

جو بایدن رییس جمهور آمریکا امروز چهارشنبه برای شرکت در مراسم سالروز ورود متفقین (در جنگ جهانی دوم) به نرماندی وارد فرانسه شد.

رییس جمهور آمریکا 5 روز در فرانسه اقامت خواهد داشت و در طول این مدت ضمن شرکت در جشن ها و مراسم ویژه بزرگداشت هشتادمین سالروز عملیات نرماندی با امانویل ماکرون و ولودیمیر زلنسکی روسای جمهور فرانسه و اوکراین دیدار و رایزنی خواهد کرد.

بایدن در فرودگاه بین المللی پاریس مورد استقبال گابریل آتال، نخست وزیر فرانسه قرار گرفت.

بایدن در 8 ژوین با امانویل ماکرون، رییس جمهور فرانسه دیدار خواهد کرد.

در همین ارتباط، جان کربی، سخنگوی امنیت ملی کاخ سفید نیز اعلام کرد که موضوع استفاده احتمالی از سود حاصل از حدود 300 میلیارد دلار دارایی های مسدود شده روسیه برای کمک ادعایی واشنگتن به اوکراین در جریان دیدار بایدن و ماکرون مورد بحث قرار خواهد گرفت.

روسیه پیشتر مسدود کردن حدود 300 میلیارد دلار از ثروت ملی خود را غیرقانونی دانسته و هشدار داده بود که هرگونه اقدام برای در این زمینه مجرمانه است و بدون پاسخ نمی ماند.

«ژانت یلن» وزیر خزانه داری آمریکا هم گفته بود که واشنگتن و متحدانش به دنبال گزینه هایی برای بهره برداری از دارایی های مسدود شده روسیه خواهند بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اهداف سفر «بایدن» رییس جمهور آمریکا به فرانسه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اهداف سفر «بایدن» رییس جمهور آمریکا به فرانسه"، کلیک کنید.