باز شدن پین فضاپیمای گردشگری ویرجین گلکتیک

باز شدن پین فضاپیمای گردشگری ویرجین گلکتیک

ویرجین گلکتیک زیر ذره بین سازمان هوانوردی آمریکا قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری دکتر شهاب به نقل از اسپیس، اداره هوانوردی ایالات متحده آمریکا در حال بررسی مشکل سخت افزاری فضاپیمای «ویرجین گالاکتیک» در حین پرتاب فضایی خود به مدار زمین است.براساس بررسی های صورت گرفته، پین تراز فضاپیمای این شرکت هنگام پرواز جدا شده و بااین وجود، ماموریت تعریف شده اجرایی شده است. 

ویرجین گلکتیک در آخرین پرواز فضایی تجاری خود، بخش سخت افزاری را که برای جفت کردن هواپیمای فضایی زیرمداری «وس یونیتی» با هواپیمای مادر (VMS Eve) استفاده می کرد، از دست داد.

این شرکت توضیح داد در طول پرواز فضایی تجاری «گلکتیک 06» فضاپیمای مادر یک پین تراز که کاربرد آن کسب اطمینان از قرارگیری VSS Unity در هنگام جفت شدن در موقعیت مناسب است از دست داد.  پین تراز به توزیع نیرو ها در امتداد نقطه سخت ساختاری کمک می کند، اما وزن فضاپیمای اصلی را پشتیبانی نمی کند.

 ویرجین گلکتیک می گوید این پین پس از جدا شدن هواپیمای فضایی از سفینه مادرش طبق برنامه در ارتفاع حدود 45 هزار فوتی (13 هزار و 700 متری) جدا شد.

بر اساس بیانیه شرکت، ویرجین گلکتیک در تاریخ سی و یکم ژانویه، اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده را از این مشکل مطلع کرد. علیرغم پین گم شده، شرکت می گوید هیچ خطری و آسیبی به هیچ یک از فضاپیما ها وارد نشده است و از آنجایی که پرواز در فضای کنترل شده انجام شده است، خطری برای فضاپیما ها وجود ندارد. جزییات این پرواز پس از جدا شدن پین منجر در دستور کار اداره فدرال هوانوردی آمریکا قرار گرفته است.

این اداره اکنون در حال بررسی این موضوع است و طبیعتاً امنیت و قابلیت اجرای فضاپیمایی ویرجین گالاکتیک را در برنامه های آینده خود مورد ارزیابی قرار می دهد. این تحقیق باعث عقب نشینی برنامه های فضاپیمایی شرکت ویرجین گلکتیک می شود و ممکن است تبعاتی در زمانبندی پرواز های آینده داشته باشد. هنوز اطلاعات دقیقی درباره نتایج نهایی تحقیق اداره فدرال هوانوردی ایالات متحده آمریکا و تاثیر آن بر روند پرواز های فضایی در آینده منتشر نشده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "باز شدن پین فضاپیمای گردشگری ویرجین گلکتیک" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "باز شدن پین فضاپیمای گردشگری ویرجین گلکتیک"، کلیک کنید.