بایدن با توقف ارسال محموله تسلیحات به اسراییل اشتباه کرد

بایدن با توقف ارسال محموله تسلیحات به اسراییل اشتباه کرد

آفتاب نیوز :

 واشنگتن تهدید کرد که اگر نیرو های اشغالگر به حملاتشان علیه رفح در جنوب غزه ادامه دهند، روند ارسال بیشتر سلاح به رژیم صهیونیستی را متوقف می کند.

به نوشته روزنامه گاردین، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از توقف مذاکرات آتش بس در قاهره توسط هییت های حماس و اشغالگران، این گفته ها را مطرح کرد.

به نظر می رسد نتانیاهو به هشدار جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده مبنی بر توقف ارسال سلاح در صورت حمله گسترده نیرو های اسراییلی به رفح بی اعتنایی می کند.

شبکه آمریکایی سی ان ان نیز به نقل از بنیامین نتانیاهو گزارش داد: جو بایدن با توقف ارسال محموله تسلیحات به اسراییل اشتباه کرد.

وی گفت: «اگر مجبور باشیم تنها بایستیم، تنها خواهیم ایستاد. اگر لازم باشد با ناخن هایمان می جنگیم.»

این مقام صهیونیست با اشاره به جنگ 1948 گفت: «ما سلاح نداشتیم. تحریم تسلیحاتی علیه اسراییل وجود داشت، اما با قدرت روحی و اتحاد بین ما، پیروز شدیم!»

نخست وزیر رژیم صهیونیستی ادامه داد: «ما با آمریکا اغلب توافق داریم، اما اختلاف نظر هایی هم وجود داشته است. ما می توانیم بر آن ها فایق آییم.»

بایدن از تل آویو خواسته است به دلیل نگرانی از تشدید فاجعه انسانی در فلسطین، چنین عملیاتی را ادامه ندهد. او روز چهارشنبه گفت که ایالات متحده تسلیحات تهاجمی برای حمله به رفح ارایه نخواهد کرد و همین امر باعث افزایش فشار بر نتانیاهو شده است.

در این میان، به نظر می رسد «دنیل هاگاری» سخنگوی ارشد نظامی اشغالگران نیز تاثیر عملی هرگونه توقف تسلیحات را کم اهمیت جلوه داده و در پاسخ به سوالی در یک کنفرانس خبری گفت: «ارتش برای ماموریت هایی که برنامه ریزی می کند و برای ماموریت های رفح نیز مهمات دارد. ما آنچه را که نیاز است در اختیار داریم.»

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بایدن با توقف ارسال محموله تسلیحات به اسراییل اشتباه کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بایدن با توقف ارسال محموله تسلیحات به اسراییل اشتباه کرد"، کلیک کنید.