بایدن زیر سوال بردن دادگاه از سوی ترامپ را «خطرناک» خواند

بایدن زیر سوال بردن دادگاه از سوی ترامپ را «خطرناک» خواند

آفتاب نیوز :

«دونالد ترامپ» رییس جمهور سابق آمریکا و نامزد انتخابات ریاست جمهوری 2024 این کشور که با «جو بایدن» رییس جمهور کنونی رقابت می کند، روز پنجشنبه توسط هیات منصفه دادگاه نیویورک به اتهام پرداخت حق السکوت به بازیگر فیلم های غیراخلاقی در 34 فقره مجرم شناخته شد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از رییس جمهور آمریکا گزارش کرد: «اصول آمریکایی که هیچکس بالاتر از قانون نیست، مجددا مورد تایید قرار گرفت. به دونالد ترامپ فرصتی داده شد تا از خود دفاع کند. هیاتی متشکل از 12 نفر او را قضاوت کردند و اکنون او مثل هر شخص دیگری می تواند درخواست تجدید نظر دهد.»

ترامپ که همچنان این اتهامات را رد می کند، مدعی است که تمامی این اقدامات توسط رقیبش بایدن و افرادش طراحی شده است و هم چنین قاضی این پرونده را «ظالم» توصیف کرد.

جو بایدن در ادامه اظهاراتش که اولین بیانیه او پس از مجرم شناخته شدن ترامپ تلقی می شود، افزود: «بی احتیاطی، خطرناک و غیرمسیولانه است که کسی بگوید تقلب شده است، فقط به این دلیل که حکم صادر شده را دوست ندارد. سیستم قضایی ما نزدیک به 250 سال پایدار بوده و به معنای واقعی کلمه سنگ بنای آمریکاست. به کسی اجازه نخواهیم داد سیستم قضایی ایالات متحده را نابود کند.»

ترامپ در این پرونده به جعل اسناد مالی با هدف پنهان کردن حق السکوت متهم بوده و این حکم او را به اولین رییس جمهور آمریکا بدل می کند که مجرم شناخته می شود.

حکم محکومیت ترامپ قرار است 11 ژوییه (21 تیر) صادر شود و روزنامه واشنگتن پست نوشته او با چهار سال حبس روبرو خواهد شد. ترامپ اما همچنان اظهار بی گناهی کرده و گفته است: «این دادگاه، تقلبی و مایه ننگ بود. مردم در روز پنج نوامبر (روز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا) حکم واقعی را صادر می کنند. کشور ما به سمت جهنم می رود. ما تا آخر مبارزه می کنیم.»

ترامپ که مجرم شناخته شده، قطعا درخواست تجدیدنظر خواهد کرد و این فرآیند تجدیدنظر ممکن است ماه ها یا حتی بیشتر طول بکشد. تیم وکلای او سپس با دادگاه استیناف منهتن و احتمالا دادگاه های تجدیدنظر روبرو خواهد شد. به این ترتیب بسیار بعید است که ترامپ با دستبند از دادگاه خارج شود و پیش بینی می شود بعد از ارایه درخواست بازنگری، به قید وثیقه آزاد بماند.

هر چند احتمال به زندان رفتن ترامپ روی کاغذ وجود دارد، اما بسیار بعید است که ترامپ در صورت مجرم شناخته شدن، به زندان بیفتد. 34 اتهامی که علیه او مطرح است، در نیویورک جزو جرایم کلاس E محسوب می شوند که پایین ترین سطح جرم در این ایالت است. هر کدام از این اتهام ها حداکثر چهار سال حبس دارد.

طبق قانون اساسی آمریکا ترامپ هنوز می تواند برای ریاست جمهوری نامزد شود. قانون اساسی آمریکا شرایط نسبتا کمی برای صلاحیت نامزدهای ریاست جمهوری تعیین کرده است؛ آنها باید دست کم 35 سال داشته باشند، شهروند متولد ایالات متحده باشند و حداقل 14 سال در این کشور زندگی کرده باشند. هیچ قانونی برای جلوگیری از نامزدی کسانی که سوابق جنایی دارند، وجود ندارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بایدن زیر سوال بردن دادگاه از سوی ترامپ را «خطرناک» خواند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بایدن زیر سوال بردن دادگاه از سوی ترامپ را «خطرناک» خواند"، کلیک کنید.