بخشی از مطالبات کشاورزان به روز می شود – خبرگزاری دکتر شهاب | اخبار ایران و جهان

بخشی از مطالبات کشاورزان به روز می شود - خبرگزاری دکتر شهاب | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار دکتر شهاب، سالانه دولت برای تامین آرد مورد نیاز نانوایی های سنتی مبادرت به خرید تضمینی گندم می کند. سال گذشته با خرید حدود 10.5 میلیون تن گندم از کشاورزان، کشور در تامین آرد نان نیاز به واردات نداشت.

یکی از مشکلاتی که منجر به گلایه گندم کاران کشور شده است تاخیر در پرداخت مطالبات محصولات بوده به طوری که سال گذشته پول گندم خریداری شده با تاخیر چند ماهه در نهایت پایان هر ماه تسویه شد.

امسال هم بنیاد ملی گندم کاران نسبت به پرداخت مطالبات گلایه مند است و عنوان می شود هزینه خرید تضمینی گندم باید در مدت چند روز پرداخت شود.

داوود منظور، رییس سازمان برنامه و بودجه در برنامه ای تلویزیونی درباره اعتبار خرید تضمینی گندم در سال زراعی 1402-1403 عنوان کرد: پیش بینی ما این بود که امسال هم حدود 10 میلیون تن گندم خریداری شود؛ قیمت خرید تضمینی هم امسال 17500 تومان به ازای هر کیلو گرم تعیین شده و برآورد ما این است که حدود 190 هزار میلیارد تومان باید صرف خرید گندم شود.

وی افزود: در دو ماه ابتدایی امسال حدود 2 میلیون تن خرید تضمینی گندم انجام شده است. منابعی را تجهیز کردیم که در آستانه تامین و واریز به حساب سازمان هدفمندی یارانه ها است تا بتوانیم بخشی از مطالبات را بروز کنیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بخشی از مطالبات کشاورزان به روز می شود – خبرگزاری دکتر شهاب | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بخشی از مطالبات کشاورزان به روز می شود – خبرگزاری دکتر شهاب | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.