بیانیه جهاددانشگاهی به مناسبت فرارسیدن 22 بهمن ماه

بیانیه جهاددانشگاهی به مناسبت فرارسیدن 22 بهمن ماه

جهاددانشگاهی به مناسبت فرارسیدن یوم الله 22 بهمن ماه با انتشار بیانیه ای از ملت شریف ایران دعوت کرد که در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن حضور یابند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری دکتر شهاب، متن بیانیه جهاد دانشگاهی به مناسبت سالگرد ژیروزی انقلاب اسلامی این نهاد به شرح زیر است:
«یوم الله 22 بهمن ماه صرفاً  یک مناسبتِ تاریخیِ ثبت شده در تقویم کشورمان نیست، چراکه در این روز، برگی مهم از تاریخ پرفرازونشیب ایران رقم خورد و ملت از چنگال طاغوتیان زمان رهایی یافتند.

حماسه بیست و دوم بهمن ماه که تاریخ ملت ما را از دیروز آن جدا کرده است، یادآور عزم و اراده ی قوی مردمانش در دفاع از ارزش ها و آرمان های اصیل انقلاب اسلامی یعنی؛ استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است.

روزی که زنان و مردان این سرزمین با رشادت ها و دلاوری های خود به رهبری معمار بزرگ انقلاب حضرت امام خمینی(ره) فریاد آزادی و آزادگی سر دادند و با خون خود، نهالِ انقلاب شکوهمند اسلامی را آبیاری و پرورش دادند.

اکنون در شرایطی چهل و پنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را ارج می نهیم که طی سال های پس ازاین انقلاب بزرگ اسلامی، ایادی استکبار و در راس آنان آمریکای جنایتکار و رژیم منحوس صهیونیستی از به کار گرفتن هیچ حربه، ترفند و کوششی برای از میان برداشتن این نهضت اسلامی دست نکشیده اند و همواره با تهدیدات مختلف اقتصادی و سیاسی و حتی حمله نظامی و ایجاد ناامنی، اغتشاش و تهاجمی چندوجهی در تلاشند تا در مسیر حرکت این انقلاب سنگ اندازی کنند.

اما مهم آن است که باوجود تمامی این تهدیدها و فتنه های بزرگ و کوچک، با هدایتگری های حکیمانه امامین انقلاب اسلامی، از توطیه ها، بحران ها و فتنه های پیچیده و زنجیره ای دشمنان عبور کرده و در گام دوم انقلاب اسلامی، شاهد اقتدار و صلابت بیش ازپیش این کشور ظلم ستیز هستیم  و ایران اسلامی امروز به بازیگری قدرتمند در منطقه و جهان تبدیل شده است.

انقلاب اسلامی ایران، نه تنها سرنوشت ملت ایران را تغییر داد، بلکه تاثیر عمیقی بر شرایط و تحولات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جهان گذاشت. این انقلاب، الهام بخش مردم آزاده و آزادی خواه جهان در مبارزه با استکبار و سلطه گری شد و نشان داد باایمان، اراده و همبستگی، می توان از هر سد محکمی عبور کرد و همان گونه که امروز رسوایی آمریکا و رژیم صهیونیستی را پس از عملیات «طوفان الاقصی» در غزه می بینیم، اراده الهی، ادامه این پیروزی هاست و به شرط استقامت، فتح قله های پیروزی نزدیک و دست یافتنی است.

امروز در طلوعِ فجری دیگر و در آستانه ی چهل و ششمین بهار انقلاب اسلامی، نهاد انقلابی جهاددانشگاهی به عنوان یکی از اجزای این حرکت بزرگ و تاریخی که رهبر انقلاب از آن به عنوان مولود مبارک و جزو معدود رویش های اصلی انقلاب اسلامی نام برده اند، با اعتماد به جوانان و بهره گیری از توان و نیروی علمی و تخصصی نخبگان و جوانان کشور و با تکیه بر مدیریت جهادی که از ایمان اسلامی در راه عزّت و پیشرفت دانش بنیان کشور الهام گرفته به ظرفیتی امیدبخش در جامعه تبدیل شده است و عموم مردم ایران اسلامی، از دستاوردهای آن بهره مند می شوند.

این افتخارات بی مانند و بزرگ در شرایطی حاصل شده که دشمنان ایران و انقلاب، کشورمان را تحت وسیع ترین و سخت ترین تحریم های خود قرار داده اند، به این امید که آرمان های انقلابی مردم دچار ضعف و سستی شده و با خستگی و دل زدگی، متروک بمانند؛ اما جهادگران جهاددانشگاهی همگام با سایر علاقه مندان این مرزوبوم، به خوبی نشان دادند که حتی ذره ای نیز از آرمان ها و اهداف خود عقب ننشسته و با اتکال به خداوند متعال و استعانت از او و همچنین بهره گیری از توانمندی های علمی و تخصصی ، در مسیر تحقق اهداف بزرگ و والای انقلاب اسلامی و پیشرفت و توسعه کشور، گام خواهند برداشت.

جهادگران جهاددانشگاهی در آستانه جشن پیروزی انقلاب و برگزاری انتخابات 11 اسفندماه، از ملت شریف ایران دعوت می کنند که بااراده راسخ، مصمم و متعهد به مصالح و منافع کشور همانند سال های گذشته با شرکت در صفوف به هم پیوسته راهپیمایی یوم الله 22 بهمن و همچنین حضور پرشور در پای صندوق های رای، برگ زرین دیگری در تاریخ پرافتخار ایران رقم بزنند و موجب یاس و ناامیدی دشمنان شوند.»

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بیانیه جهاددانشگاهی به مناسبت فرارسیدن 22 بهمن ماه" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بیانیه جهاددانشگاهی به مناسبت فرارسیدن 22 بهمن ماه"، کلیک کنید.