تاخیرهای مرگبار در بیمارستان های انگلیس؛ بیش از یک سوم مبتلایانِ سرطان در انتظارِ شروع درمان

تاخیرهای مرگبار در بیمارستان های انگلیس؛ بیش از یک سوم مبتلایانِ سرطان در انتظارِ شروع درمان

«گاردین» در گزارشی به نقل از پزشکان انگلیسی خبر داد بیش از یک سومِ بیماران سرطانی در این کشور با تاخیرهای مرگبار در دریافت خدمات درمانی مواجه هستند و هزاران نفر برای شروع درمان خود مجبورند ماه ها منتظر بمانند.

به گزارش دکتر شهاب، پزشکان انگلیسی ابراز نگرانی کرده اند که اهداف مرتبط با درمان سرطان هنوز در این کشور نادیده گرفته می شوند؛ حتی زمانی که فردی مبتلا به این بیماری تشخیص داده شده است.

این در حالی است که یکی از توصیه های اصلی در افزایش شانس زنده ماندن این بیماران آن است که بیماری در مراحل ابتدایی تشخیص داده شده و به سرعت پروسه درمان برای فرد مبتلا آغاز شود.

بر اساس اعلام سرویس سلامت ملی انگلیس (NHS)، برآوردهای آماری حاکیست در مجموع 7.6 میلیون درمان پزشکی در انگلیس که مربوط به 6.37 میلیون بیمار بوده در پایان دسامبر (2023) در صف انتظار بوده است.

این ارقام در همان هفته ای فاش شد که چارلز سوم پادشاه انگلیس، درمان سرطان را ظرف تنها چند روز پس از تشخیص این بیماری آغاز کرد. در عین حال کاخ باکینگهام مشخص نکرده است که آیا پادشاه تحت مراقبت های بهداشتی خصوصی است یا در سرویس سلامت ملی این کشور تحت درمان است.

در حالی که او در حال حاضر تحت مراقبت های تخصصی است، روند درمانش توجهات بسیاری را جلب صف طویل بیماران سرطانی در این کشور کرده که با تاخیرهای مرگبار و خطرناک تا زمان دریافت خدمات درمانی حیاتی از سرویس سلامت ملی انگلیس مواجه هستند و همین امر جان بسیاری از بیماران را به خطر می اندازد.

متخصصان از دولت این کشور خواسته اند تا به منظور بهبود شرایط برای بیماران مبتلا به سرطان اقداماتی را انجام دهد.

«دلیت مورگان»، مدیر اجرایی یک خیریه سرطان گفت که عمیقا نگران این موضوع است. او گفت تعداد زیادی از بیماران برای بررسی علایم، دریافت تشخیص و شروع درمان حیاتی که می تواند بهترین شانس بقا را به آنها بدهد، انتظارهای طولانی و مضطرب کننده را تجربه می کنند.

وی افزود: اقدام فوری باید در این زمینه انجام شود. این اقدام باید شامل سرمایه گذاری روی کارکنان بهداشتی، انتشار داده های شفاف تر در مورد زمان انتظار برای دریافت درمان سرطان و پشتیبانی از خدمات سرطان باشد.

در همین حال، داده ها نشان می دهد که بیمارستان های این کشور نیز همچنان تحت فشار هستند.

به نوشته روزنامه «گاردین»، همچنین وزارت بهداشت و مراقبت های اجتماعی انگلیس مدعی شده است کاهش لیست انتظار در دریافت درمان سرطان یکی از پنج اولویت اصلی دولت است و اقداماتی را نیز در این زمینه انجام داده است.

این در حالیست که دکتر «آدریان بویل»، رییس کالج سلطنتی فوریت های پزشکی انگلیس پیش تر هشدار داده بود: تاخیر در پذیرش بیماران در بخش های اورژانس در انگلیس باعث مرگ 300 تا 500 بیمار در هفته می شود.

بر اساس داده های خدمات ملی بهداشت انگلیس، در ماه نوامبر سال 2022 میلادی 37 هزار و 837 بیمار بیش از 12 ساعت برای پذیرش در بخش های اورژانس منتظر ماندند در حالی که این رقم در نوامبر سال 2021 میلادی، 10 هزار و 646 بیمار بوده است.

بویل در سخنانی گفت: آنچه که اکنون در ارتباط با این انتظارهای طولانی شاهد آن هستیم، افزایش مرگ و میر بیماران است و فکر می کنیم هر هفته در نتیجه تاخیر در پذیرش بیماران و مشکلات بخش های مراقبت های اورژانسی، بین 300 تا 500 تن جان خود را از دست می دهند.

طی سال گذشته میلادی نیز پرستاران و کادر درمان در اعتراض به نرخ بالای تورم و درخواست برای افزایش دستمزدها، دست به اعتصابات گسترده زده اند.

مرگ یک بیمار انگلیسی در هر 23 دقیقه به دلیل تاخیر اورژانس

بر اساس آخرین تجزیه و تحلیل آمارهای سرویس سلامت انگلیس (NHS) که سال 2022 به روزرسانی و توسط پزشکان اورژانس این کشور ارایه شده در هر 23 دقیقه یک بیمار به دلیل تاخیر طولانی در دریافت خدمات درمانی از بخش اورژانس جان خود را از دست می دهد.

بر اساس آمارهای رسمی در مجموع 23 هزار و سه نفر در طول سال 2022 پس از گذراندن حداقل 12 ساعت در انتظار دریافت درمان یا بستری شدن، جان خود را از دست دادند.

این تعداد تقریباً برابر است با یک مورد در هر 23 دقیقه، 63 مورد در هر روز، 442 مورد در هفته یا 1917 مورد در هر ماه.

کارشناسان اعلام کرده اند که این آمارها اگرچه تکان دهنده هستند اما «تعجب آور» نیست و در واقع نشان دهنده شمار بالای بیماران در بخش های اورژانس و منعکس کننده این واقعیت هستند که بخش اورژانس در مراکز درمانی این کشور اغلب از کار افتاده و نمی توانند خدمات اساسی از قبیل یافتن یک تخت در بیمارستان یا مرکز درمان برای بیمار را انجام دهند.

این گزارش باعث شده تا بسیاری از مخالفان، دولت انگلیس را به بی توجهی به بخش حساس بهداشت و درمان متهم کرده و خواستار بازنگری کلی در این سیاست ها شوند.

پایان خبر دکتر شهاب

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تاخیرهای مرگبار در بیمارستان های انگلیس؛ بیش از یک سوم مبتلایانِ سرطان در انتظارِ شروع درمان" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تاخیرهای مرگبار در بیمارستان های انگلیس؛ بیش از یک سوم مبتلایانِ سرطان در انتظارِ شروع درمان"، کلیک کنید.