تحریم غول نفتکش روسیه توسط اتحادیه اروپا

تحریم غول نفتکش روسیه توسط اتحادیه اروپا

آفتاب نیوز :

شرکت «سوفکامفلوت»، بزرگترین شرکت کشتیرانی در روسیه بوده و نقش مهمی در کمک به حمل نفت روسیه در بحبوحه تحریم های غرب، ایفا کرده است.

این اقدام، تدابیر تنبیهی مشابهی را دنبال می کند که اوایل سال 2024 توسط آمریکا علیه این گروه نفتکش روسی اعمال شد تا فشار بر مسکو در جنگ با اوکراین را تشدید کند. اتحادیه اروپا همچنین تحریم 13 کشتی مشارکت کننده در حمل کالا ها و فناوری های مورد استفاده در بخش دفاعی و امنیتی و همچنین حمل نفت و محصولات نفتی یا مشارکت در توسعه بخش انرژی روسیه را پیشنهاد کرده است.

کشور های گروه هفت برای محدود کردن درآمد نفتی روسیه، مکانیزم سقف قیمت نفت را برای فروش نفت روسیه به کشور های دیگر معرفی کرده اند که دسترسی این کشور به خدمات کشتیرانی و بیمه غربی را محدود می کند. مسکو برای دور زدن این محدودیت ها، از ناوگان گسترده ای از نفتکش ها، استفاده کرده تا نفت خود را به مشتریان آسیایی تحویل دهد.

مدیر «سوفکامفلوت» هفته گذشته اعلام کرد تحریم های آمریکا ممکن است بر درآمد های امسال این شرکت تاثیر گذاشته و فعالیتش را محدود کند. این اظهارات، اذعان کم سابقه یک شرکت بزرگ روسی از آسیب های ناشی از تحریم های غرب است.

کمیسیون اروپا حاضر نشد درباره این خبر، اظهارنظر کند و اعلام کرد شورا هرگز قبل از نهایی شدن تصمیم برای تحریم، اظهارنظر نمی کند.

بر اساس گزارش رویترز، «سوفکامفلوت» که پیش از این، یکی از اپراتور های بزرگ نفتکش دنیا بود، 75 میلیون تن نفت را در سال 2023 حمل کرد که عمدتا به بازار های چین، هند و مدیترانه بود.

منبع: بازار 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تحریم غول نفتکش روسیه توسط اتحادیه اروپا" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تحریم غول نفتکش روسیه توسط اتحادیه اروپا"، کلیک کنید.