تصویب طرح جامع دومین شهرک مسکونی دولتی فارس

تصویب طرح جامع دومین شهرک مسکونی دولتی فارس

دکتر شهاب/فارس سرپرست اداره کل راه و شهرسازی فارس گفت: طرح جامع دومین شهرک جدید استان فارس در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران مصوب شد.

ناصر رضایی امروز، 19 اردیبهشت ماه با اعلام این مطلب گفت: این شهرک نیز در راستای قانون جهش تولید مسکن طراحی شده و اصول نظری و مبانی فکری که در طراحی این شهرک به آن اهتمام ورزیده شده بر پایه مکتب شیراز شهر زیست پذیر بوده است.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی فارس با بیان اینکه مساحت طرح جامع شهرک مزبور 880 هکتار است، افزود: جمعیتی بالغ بر 83 هزار نفر را در قالب سه پهنه مسکونی جداگانه در خود جای می دهد و طراحی این شهرک در قالب سه بخش مسکونی و یک بخش خدماتی در قالب ساختمان های یک و2 و 4 طبقه برنامه ریزی شده است.

وی اضافه کرد: نقش توسعه مبتنی بر حمل و نقل عمومی در طراحی شهرک نیز از اهمیت بالایی برخوردار بوده که در نهایت طرح جامع شهرک هدف والایی که توسعه پایدار است را دنبال می کند.

رضایی بیان کرد: این شهرک به واسطه قرارگیری در محور گردشگری روستایی و طبیعت گردی به همراه نگاه سکونت با نقش گردشگری و تفریحی به عنوان نقش مکمل همراه است.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی فارس تصریح کرد: این شهرک جدید همچنین برخوردار از فضاهای خدماتی در مقیاس شهر و یا فراشهری که طیفی از زمینه های آموزشی، درمانی و فضاهای گردشگری و سبز و کشاورزی است.

پایان خبر دکتر شهاب

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تصویب طرح جامع دومین شهرک مسکونی دولتی فارس" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تصویب طرح جامع دومین شهرک مسکونی دولتی فارس"، کلیک کنید.