تعیین تکلیف ممنوعیت معاملات دارایی های توقیفی بانک یا موسسه اعتباری غیربانکی

تعیین تکلیف ممنوعیت معاملات دارایی های توقیفی بانک یا موسسه اعتباری غیربانکی

نشست مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست آیت الله آملی لاریجانی و با حضور اکثریت اعضا، مدیر قوه مجریه، وزرای امور اقتصادی و دارایی، ارتباطات و فناوری اطلاعات ، معاون حقوقی رییس جمهور و رییس کل بانک مرکزی و نیز رییس کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم پیشرفت در مجلس شورای اسلامی، برای بررسی موارد اصراری مجلس در خصوص لایحه برنامه پنج ساله هفتم پیشرفت، برگزار شد.

به گزارش دکتر شهاب به نقل از مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع در این جلسه ابتدا تبصره (2) بند «ج» ماده (8) این لایحه درخصوص نحوه انجام معاملات دارایی های توقیفی بانک یا موسسه اعتباری غیربانکی مطرح شد. اعضا پس از استماع گزارش کمیسیون اقتصادی مجمع و دیدگاه های رییس کل بانک مرکزی و رییس کمیسیون ذیربط مجلس به بیان نظرات خویش پرداختند. پس از اظهارات موافقان و مخالفان، رای گیری به عمل آمد و اعضا، مصلحت مورد نظر مجلس شورای اسلامی را با انجام اصلاحاتی تصویب کردند.

در ادامه این نشست بند الحاقی به بند «الف» ماده (10) لایحه، در مورد دستورالعمل پرداخت تسهیلات اعتبار در حساب جاری سرپرستان خانوار مورد بررسی قرار گرفت و گزارش کمیسیون تخصصی ارایه شد.

اعضا پس از استماع نظرات رییس کل بانک مرکزی و کمیسیون ذیربط مجلس به دلیل وجود برخی ابهامات و تعارضات، موضوع را به کمیسیون ارجاع کردند تا ضمن بررسی مجدد مستندات و دستورالعمل ها، پیشنهاد جامعی به صحن مجمع ارایه شود.

بر اساس این گزارش، در این جلسه همچنین دو مصوبه دیگر مجلس شورای اسلامی شامل تبصره (3) بند «پ» ماده (65) پیرامون «نحوه اعمال تعرفه های نصب تجهیزات ارتباطی» و نیز بند «ب» ماده (9) لایحه در خصوص «تکلیف بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی برای انتشار صورت های مالی مطابق دستور العمل مصوب هییت عالی بانک مرکزی» مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

با توجه به گزارشات کمیسیون تخصصی و مسیولین اجرایی ذیربط و نیز اظهارات موافقان و مخالفان، در نتیجه رای گیری بعمل آمده، اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام مصوبات مذکور را به مصلحت ندانستند.

پایان خبر دکتر شهاب

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تعیین تکلیف ممنوعیت معاملات دارایی های توقیفی بانک یا موسسه اعتباری غیربانکی" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تعیین تکلیف ممنوعیت معاملات دارایی های توقیفی بانک یا موسسه اعتباری غیربانکی"، کلیک کنید.