توانایی تولید سالانه هزار اتوبوس برقی در کشور

وزارت صمت خبر داد

توانایی تولید سالانه هزار اتوبوس برقی در کشور

سرپرست معاونت حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که ظرفیت و توان تولید سالانه هزار دستگاه اتوبوس برقی در کشور ایجاد شده، اما تولید آن نیازمند سفارش گذاری توسط شرکت های حمل و نقل است.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری دکتر شهاب ، احمد آقایی در مورد تولید اتوبوس برقی در کشور، اظهار کرد: برخی شرکت های داخلی از توانمندی تولید اتوبوس برقی به صورت مونتاژی برخوردارند.

وی با بیان اینکه تکنولوژی و فناوری اصلی خودرو های برقی اعم از (اتوبوس و تاکسی) باتری آن است، افزود: در ابتدای مسیر تولید خودروی برقی، باتری این خودرو ها از طریق واردات تامین شود تا به مرور شرکت های دانش بنیان در باره تولید باتری خودرو های برقی ورود کنند. البته در حال حاضر یکی- دو شرکت داخلی به موضوع تولید ورود کرده اند و بر روی سل و پکینگ باتری خودرو های برقی کار کرده اند تا اینکه با افزایش سطح بتوانیم گلوگاه تولید این خودرو ها را نیز برطرف کنیم.

تامین ارز مورد نیاز تولید اتوبوس برقی در صورت سفارش گذاری

سرپرست معاونت حمل و نقل وزارت صمت با بیان اینکه چند شرکت خودروساز داخلی به موضوع تولید اتوبوس های برقی ورود کرده و نمونه هایی را ساخته اند، تاکید کرد:، اما تولید اتوبوس برقی به دلیل شرایط قیمت باید براساس سفارش گذاری انجام شود لذا خودروساز باید سفارش را دریافت و سپس نسبت به تولید براساس برنامه سالانه اقدام کند.

وی اضافه کرد: ظرفیت تولید اتوبوس برقی در کشور توسط شرکت های داخلی بیش از هزار دستگاه است که فقط معطل سفارش گذاری است لذا اگر سفارش گذاری برای تولید این خودرو ها توسط شرکت های حمل ونقل انجام شود، بلافاصله وزارت صمت نسبت به موضوع تامین و تخصیص ارز اقدام می کند.

آقایی گفت: با یک برنامه تولید متوالی و مستمر می شود، حداقل سالی هزار اتوبوس برقی تامین می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "توانایی تولید سالانه هزار اتوبوس برقی در کشور" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "توانایی تولید سالانه هزار اتوبوس برقی در کشور"، کلیک کنید.