توضیح حماس درباره ویدیو ساختگی از اسرای زن اسراییلی

توضیح حماس درباره ویدیو ساختگی از اسرای زن اسراییلی

جنبش حماس در واکنش به ادعاهای رژیم اشغالگر صهیونیستی درباره ویدیو منتشر شده از بازداشت نظامیان زن اسراییلی در نبرد طوفان الاقصی، آن را «تقطیع و دستکاری شده» توصیف کرد.

به گزارش دکتر شهاب، جنبش مقاومت اسلامی حماس روز پنجشنبه و در بیانیه ای اعلام کرد ویدیویی که از طریق رسانه های صهیونیستی درباره اسرای زن اسراییلی دست به دست می شود، ساختگی و دستکاری شده است و نمی توان از صحت محتوای آن اطمینان داشت.

حماس در این بیانیه اعلام کرد «انتشار چنین ویدیویی در این زمان در راستای تلاش های نافرجام رژیم اشغالگر برای بدنام کردن مقاومت ملت شجاع فلسطین از طریق پخش روایت های ساختگی است که کذب آن بارها از طریق تحقیقات رسانه ای با شواهد و مدارک اثبات شده است».

این جنبش افزود: این صحنه ها تصاویری را از نظامیان زن در یک پایگاه نظامی نشان می دهد که در حین فعالیتشان در فرماندهی تیپ غزه بازداشت شده اند و آن ها با لباس غیرنظامی هستند چرا که در دوره استراحت هستند به ویژه اینکه حمله در صبح روز شنبه 7 اکتبر یعنی روز مرخصی آن ها انجام شده است.

جنبش حماس همچنین تاکید کرد که برخی از صحنه های ویدیو به صورت عمدی تقطیع شده است و تصاویر و بخش هایی از آن انتخاب شده است تا ادعاهای اشغالگر و دروغ های آن درباره تجاوز به نظامیان زن را تقویت کند.

در بیانیه این جنبش آمده است که این ویدیو نشان می دهد که تحریف های عمدی و دستکاری در ترجمه زبان انگلیسی و استفاده از کلمات ساختگی  وجود دارد که از زبان هیچ یک از رزمندگان مقاومت که در ویدیو نمایش داده می شوند، چه به زبان عربی یا انگلیسی بیان نشده است و تحریف و دستکاری ترجمه کذب روایت صهیونیستی را از اصل آن ثابت می کند.

به نوشته المیادین، حماس گفت: وجود لکه های خون بسیار کم یا آسیب های جزیی برخی از نظامیان زن امری مورد انتظار در چنین عملیاتی است و صحنه ها هیچ گونه تجاوز جسمی علیه هیچ یک از آن ها را نشان نداده است، بلکه گفت وگوی میان رزمندگان و نظامیان زن بدون هیچ گونه خشونتی را نشان می دهد.

این جنبش تاکید کرد که با نظامیان زن طبق اصول اخلاقی مقاومت برخورد شد و هیچ گونه اهانتی در برخورد با نظامیان زن در این یگان ثابت نشده است، به رغم اینکه آن ها موجب کشته شدن صدها معترض در تظاهرات مسالمت آمیز در مرزهای غزه شدند.

حماس بیانیه خود را با تاکید بر اینکه همه تصاویر و صحنه های منتشر شده در عملیات اخیر تبادل اسرا نشانگر برخورد خوب با آنها از سوی نیروهای مقاومت در غزه است برعکس شکنجه و کشتاری که اسرای زن و مرد مقاومت در زندان های اشغالگر متحمل شدند.

بنابر این گزارش، رسانه های اسراییلی ویدیوهایی را از پنج نظامی زن در ارتش رژیم صهیونیستی منتشر کردند و مدعی شدند که آن ها در جریان عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر بازداشت شده اند.

یک رسانه آمریکایی نیز روز چهارشنبه به دروغ بودن ادعای «تجاوز جنسی» توسط رزمندگان حماس به صهیونیست ها در روز هفتم اکتبر اذعان کرد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس در این باره گزارش داد: آنچه «حاییم اوتمازگین» اسراییلی درباره خشونت جنسی در حمله هفتم اکتبر گزارش داده بود و در سراسر جهان بازتاب یافت، معلوم شد که اتفاق نیفتاده است.

پایان خبر دکتر شهاب

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "توضیح حماس درباره ویدیو ساختگی از اسرای زن اسراییلی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "توضیح حماس درباره ویدیو ساختگی از اسرای زن اسراییلی"، کلیک کنید.