جشن دهه نور و ولایت «دختران بهار» با حضور دکتر طهرانچی برگزار شد

جشن دهه نور و ولایت «دختران بهار» با حضور دکتر طهرانچی برگزار شد

دکتر طهرانچی در این مراسم با سلام خاصه به محضر مبارک ام المومنین حضرت خدیجه کبری و ام الایمه حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: میلاد بانوی علم دوستی که افتخار حضور ایشان در ایران عزیزمان را داریم و به افتخار ایشان روز دختر در کشور ما نامگذاری شده را تبریک می گویم.

وی با بیان اینکه 300 سال است که غرب داعیه رهبری جهانی را در دست گرفت و همزمان با صدور سبک زندگی و تفکر خود، بیماری ها و کج اندیشی های خود را نیز به دنیا صادر کرده است، گفت: در غرب مالکیت زن و مرد متفاوت دیده شده است. حتی در زبان که حاصل تفکر است نیز تفاوت بین زن و مرد لحاظ شده است. این نگاهِ کاملاً جنسیتی، درواقع بیماری مردسالاری است که بر غرب حاکم است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: از آنجا که هر تفکری، ضد خود را نیز می پروراند، درمقابل جریاناتی که در غرب حاکم است، نهضت های اعتراضی نیز شکل می گیرد. درمقابل تفکر مردسالارانه غربی، فمینیسم و زن گرایی مطلقی در غرب پدید آمده که البته هیچ نسبتی هم با جامعه ایرانی ندارد. ما در ایران و حتی در زبان فارسی، تفاوتی بین زن و مرد نداریم چرا که اگردر زبان مرد یا زن تعیین شود، تبعیض به دنبال می آورد و وقتی در فارسی مشخص نمی کنیم که فاعل مرد است یا زن، تبعیضی هم قایل نیستیم.

وی با بیان اینکه غرب به واسطه پیشرفت علم و فناوری خود، سبک زندگی اش را نیز به دیگر جوامع القا می کند، تصریح کرد: در این القا جوانانی که متعلق به این نوع تفکر غرب نیستند، به این بیماری دچار می شوند.

دکتر طهرانچی خطاب به دانشجویان حاضر در مراسم گفت: عزیزان من، دختران امروز و سازندگان فردای ایران بزرگ؛ بدانید که بیماری هایی در اندیشه تفکر راهبران فضای اجتماعی در غرب وجود دارد که در حال انتقال به دیگر سرزمین هاست.

دکتر طهرانچی با بیان اینکه غرب با ساخت فضای اجتماعی یا سوشال مدیا، در حال عبور از چهار ارزش خانواده، دین، ملیت و هویت است، تاکید کرد: غرب با عبور از این مربع فرهنگ، در حال ورود به لایه هایی است که در آن انسان ها دیگر ریشه نداشته باشند. به  همین دلیل است که در فضای اجتماعی هرکسی می تواند نام، جنسیت، هویت، ملیت و… خود را انکار کرده و از خود هویتی جدید بسازد و در معرض نمایش قرار دهد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به خلقت زوجیت در عالم هستی گفت: نظام خلقت خداوند بر این استوار شده که نظام هستی به صورت زوج باشد. درمقابل الکترون که عنصر تشکیل دهنده اتم با بار منفی است، پوزیترونی وجود دارد که همان الکترون است ولی با بار مثبت. از ترکیب این دو عنصر، پروتون خلق می شود که به عنوان یک دوگانه مزدوج، تشکیل دهنده نظام هستی است و در این میان جاذبه و دافعه ای وجود دارد که اگر نباشد، جهان هستی شکل نمی گیرد.

وی خاطرنشان کرد: این در حالی است که غرب در تفکر جدیدش قصد دارد از هویت عبور کند و به همین دلیل ادعا می کند که جنسیت فضیلت و هویت نیست بلکه امری نسبی است بدین معنی که مرد یا زن می توانند با اراده خود دیگر مرد یا زن نباشند. با انکار اصل جنسیت و این رکن رکین خلقت، اجتماع به نابودی کشیده خواهد شد. نه زن بر مرد فضیلت دارد و نه مرد بر زن بلکه این دو به یکدیگر زوجیت دارند.

دکتر طهرانچی به قصص قرآن اشاره کرد و افزود: ما دینی داریم که وقتی قصد معرفی دو مومن دارد، از دو زن (همسر فرعون و حضرت مریم) نام می برد و وقتی قصد معرفی دو کافر دارد نیز دو زن (همسر نوح و همسر لوط) را یاد می کند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: جوانان امروز در فضایی قرار دارند که غرب با برنامه ریزی های خود، می خواهد جوانان دین و آیین نداشته باشند، زبان و ملیت نداشته باشند و با سابقه کهن سرزمین خود بیگانه باشند. همانطور که با ظهور داعش در منطقه، ویرانی آثار باستانی در افغانستان و سوریه شکل گرفت، غرب نیز می خواهد سابقه چندهزار ساله جوانان را کمرنگ کند چرا که خودشان ریشه ندارند.

دکتر طهرانچی در پایان خطاب به دانشجویان حاضر در مراسم گفت: دختران من؛ مانند پر کاه نباشید که با نسیم کوچکی به پرواز درمی آید و معلق به هر سمتی می رود. قدر و منزلت خود را بدانید چرا که خداوند می فرماید «وَ لَقَدْ کَرَّمْنا بَنی آدَمَ» یعنی ما به فرزندان آدم برتری بخشیدیم. خداوند متعال به شما کرامت داده است؛ کرامت خود را پاس بدارید.

پایان خبر دکتر شهاب/

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جشن دهه نور و ولایت «دختران بهار» با حضور دکتر طهرانچی برگزار شد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جشن دهه نور و ولایت «دختران بهار» با حضور دکتر طهرانچی برگزار شد"، کلیک کنید.