حضور ناو بالستیک زن سپاه در نزدیکی جزیره دیگو گارسیا

سردار تنگسیری خبر داد؛

حضور ناو بالستیک زن سپاه در نزدیکی جزیره دیگو گارسیا

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: ناو شهید مهدوی برای نخستین بار تا نزدیکی جزیره دیگو گارسیا که محل استقرار نیروهای آمریکایی است پیش رفت.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری دکتر شهاب،دریادار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه در گفتگویی درباره بازگشت ناوگروه شهید سلیمانی این نیرو از ماموریت عبور از خط استوا گفت: برای اولین بار رزمندگان نیروی دریایی سپاه پس از همرزمان خود در نیروی دریایی ارتش توانستند از خط استوا عبور کنند.

وی افزود: در این ماموریت ناو اقیانوس پیمای شهید مهدوی در غالب ناوگروه شهید سلیمانی پس از 39 روز دریانوردی روز گذشته با موفقیت به کشور بازگشت. در این ماموریت ناو شهید مهدوی با عبویر از تنگه ها ی مهم و راهبردی جهان مانند تنگه مالاگا و عبور از خط استوا از منطقه ناوگان پنجم آمریکا عبور و وارد منطقه ناوگان هفتم نیروی دریایی آمریکا شد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه ادامه داد: همانطور که مستحضرید در رزمایش پیامبر اعظم 18 برای نخستین مرتبه از روی این ناو موشک های بالستیک شلیک و با موفقیت آزمایش شد و در این ماموریت همین ناو برای نخستین مرتبه تا نزدیکی جزیره دیگو گارسیا که محل استقرار نیروهای آمریکایی است نیز رفت.

دریادار تنگسیری تصریح کرد: عمده رزمندگان حاضر در این ماموریت دارای 7 سال عمر خدمتی بودند و بدون اینکه از سایر ارگانها کمکی بگیرند برای نخستین مرتبه وارد دریایی شدند که برای آنها ناشناخته بود. به این جهت در این ماموریت کاربزرگی صورت گرفت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حضور ناو بالستیک زن سپاه در نزدیکی جزیره دیگو گارسیا" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حضور ناو بالستیک زن سپاه در نزدیکی جزیره دیگو گارسیا"، کلیک کنید.