حماس تغییراتی را روی پیشنهاد آتش بس درخواست کرده که امکان پذیر نیست

حماس تغییراتی را روی پیشنهاد آتش بس درخواست کرده که امکان پذیر نیست

آفتاب نیوز :

آنتونی بلینکن امروز چهارشنبه در نشست خبری مشترک با نخست وزیر قطر در دوحه مدعی شد که حماس تغییرات زیادی را برای اعمال روی پیشنهاد آتش بس پیشنهاد کرده که «برخی از آن ها انجام پذیر و برخی نیستند». 

وی گفت که شب گذشته با همکاران مصری و امروز با نخست وزیر قطر درباره این تغییرات گفتگو کرده است.

به ادعای وزیر خارجه آمریکا، توافق پیشنهادی تقریباً همان پیشنهادی است که حماس پیش تر پذیرفته بود و اسراییل هم پیشنهاد جدید را پذیرفته است.

بلینکن سپس با مقصر خواندن حماس، افزود «حماس می توانست با یک کلمه بله به آن پاسخ بگوید، اما در عوض، حدود دو هفته صبر کرد و بعد تغییرات بیشتر را پیشنهاد داد که تعدادی از آن ها فراتر از مواضعی است که قبلاً اتخاذ و پذیرفته شده است».

بلینکن در ادامه گفت که آمریکا در روز های آینده با شرکای خود، قطر و مصر به فشار برای دستیابی به توافق ادامه خواهد داد و آن را به نفع دو طرف فلسطینی و اسراییلی، منطقه و جهان خواند.

ادعا های وزیر خارجه آمریکا در حالی است که جنبش های فلسطینی حماس و جهاد اسلامی بامداد چهارشنبه در بیانیه ای گفتند پاسخ آن ها به توافق آتش بس «منافع مردم، توقف تجاوز به غزه و خروج کامل اشغالگران از نوار غزه را در اولویت قرار می دهد».

آن ها همچنین بر آمادگی برای برخورد مثبت جهت دستیابی به توافقی که به جنگ پایان دهد، تاکید کردند. 

یکی از سران جهاد اسلامی گفت «هر ابتکاری باید تضمین کننده توقف تجاوز و خروج کامل اشغالگران از نوار غزه باشد. مشکل واقعی این است که اشغالگران نمی خواهند به آتش بس واضح پایبند باشند».

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حماس تغییراتی را روی پیشنهاد آتش بس درخواست کرده که امکان پذیر نیست" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حماس تغییراتی را روی پیشنهاد آتش بس درخواست کرده که امکان پذیر نیست"، کلیک کنید.