خواص شگفت انگیز این میوه برای سلامت قلب

خواص شگفت انگیز این میوه برای سلامت قلب

آفتاب نیوز :

آب این میوه به بهبود جریان خون کمک کرده و مانع از آن می شود که عروق، دچار انسداد و گرفتگی شوند.

1. کاهش خطر بیماری قلبی

انار سرشار از ترکیبات محافظ است که دارای خواص آنتی اکسیدانی هستند. این ترکیبات برای سلامتی مفید هستند، زیرا از سلول های ما نه تنها در برابر آسیب دیدگی بلکه همچنین در مقابل ترکیباتی مانند کلسترول محافظت می کنند. این بدان معناست که مصرف منظم انار ممکن است در کاهش خطر تصلب شرایین موثر باشد.

2. بهبود سلامت استخوان

یافته ها نشان می دهد که هم آب و هم عصاره دانه انار ممکن است فواید بالقوه ای برای استخوان ها به خصوص برای زنان یایسه در میانسالی داشته باشد.

3. بهبود عملکرد ورزشی

داده های یک مطالعه نشان می دهد که محتوای آنتی اکسیدانی انار و آب انار ممکن است درد عضلانی را به تاخیر بیاندازد و ریکاوری بعد از جلسات تمرین با وزنه را بهبود بخشد. داده های مطالعه دیگری نیز نشان داد که عصاره انار عملکرد را در عرض 30 دقیقه پس از مصرف برای ورزش هایی که شامل دویدن متناوب است، بهبود می بخشد.

4. خواص ضد التهابی

مطالعات مختلفی برای بررسی خواص ضد التهابی بالقوه انار انجام شده است. تحقیقات اولیه نشان داده است که این میوه ممکن است به مبارزه با التهاب در روده کمک کند در حالی که مطالعات دیگر به اثرات ضد التهابی بالقوه یک ترکیب آنتی اکسیدانی به نام پونیسیک اسید پرداخته اند. همچنین در یک کارآزمایی کوچک که در آن بیماران مبتلا به دیابت نوع دو هر روز آب انار مصرف می کردند، نشانگر های کمتری از التهاب را در خون خود پس از 12 هفته نشان دادند.

5. بهبود حافظه

تحقیقات در مورد اینکه چگونه انار و آب انار ممکن است بر عملکرد شناختی افراد تاثیر بگذارند هنوز در مراحل اولیه است. در یک کارآزمایی کوچک از شرکت کنندگانی که مشکلات حافظه مرتبط با سنشان داشتند، خواسته شد تا روزانه 225 میلی لیتر آب انار بنوشند و بعد از چهار هفته، بهبودی در تمرینات کلامی و بصری آن ها مشاهده شد. تحقیقات روی موش ها نیز نشان داده که ممکن است آب انار برای آن ها فواید شناختی داشته باشد. با این حال انجام مطالعات بیشتری به منظور اثبات این فایده انار، مورد نیاز است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خواص شگفت انگیز این میوه برای سلامت قلب" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خواص شگفت انگیز این میوه برای سلامت قلب"، کلیک کنید.