دارو های فشار خون: قاتلان خاموش سلامت استخوان

دارو های فشار خون: قاتلان خاموش سلامت استخوان

آفتاب نیوز :

یک مطالعه جدید هشدار می دهد که به نظر می رسد دارو های فشارخون بیش از دو برابر خطر شکستگی استخوان تهدید کننده جان را در میان ساکنان خانه سالمندان افزایش می دهد.

محققان اخیراً گزارش دادند که افزایش خطر ناشی از تمایل دارو ها به اختلال در حالت تعادل است، به ویژه زمانی که بیماران به طور موقت با فشار خون پایین مواجه می شوند که مغز را از اکسیژن محروم می کند.

آن ها افزودند که این خطر با تداخل با سایر دارو ها و مشکلات موجود بیماران در خانه سالمندان با تعادل ادغام می شود.

«چینتان دیو»، محقق ارشد و مدیر دانشگاهی مرکز راتگرز، گفت: «تقریباً 40 درصد از کسانی که دچار شکستگی لگن می شوند در سال بعد می میرند، بنابراین واقعاً نگران کننده است که متوجه شویم دسته ای از دارو هایی که 70 درصد از ساکنان خانه سالمندان استفاده می کنند، خطر شکستگی استخوان را بیش از دو برابر می کند.»

برای این مطالعه، محققان سوابق نزدیک به 30000 بیمار سالمند در مراکز مراقبت طولانی مدت بین سال های 2006 و 2019 را تجزیه و تحلیل کردند.

محققان خطر 30 روزه شکستگی لگن و بازو را برای کسانی که دارو های فشار خون مصرف می کردند با کسانی که این دارو را مصرف نمی کردند مقایسه کردند.

خطر شکستگی برای افرادی که از دارو های فشار خون استفاده می کردند 5.4 شکستگی در هر 100 نفر در سال بود، در حالی که برای افرادی که دارو های فشار خون مصرف نمی کردند، 2.2 در هر 100 نفر بود.

این خطر در گروه های خاص حتی بیشتر بود؛ حداقل سه برابر در افراد مبتلا به زوال عقل، آن هایی که فشار خون سیستولیک بالای 139 و آن هایی که فشار خون دیاستولیک بالای 79 دارند. سیستولیک اولین عدد در اندازه گیری فشار خون و دیاستولیک دومین عدد است.

محققان نتیجه گرفتند که ترکیبی از داروی کمتر و حمایت بهتر می تواند به محافظت از سلامت سالمندان کمک کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دارو های فشار خون: قاتلان خاموش سلامت استخوان" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دارو های فشار خون: قاتلان خاموش سلامت استخوان"، کلیک کنید.