دام مورد نیاز عید قربان تامین است/ نظارت بر مراکز عرضه دام

دام مورد نیاز عید قربان تامین است/ نظارت بر مراکز عرضه دام

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور گفت: امسال هیچ کمبودی در تامین دام مورد نیاز برای عید قربان نداریم و میانگین قیمت دام زنده سبک در کشور کیلویی310 تا 315 هزار تومان است.

به گزارش دکتر شهاب، هر ساله با نزدیک شدن به عید قربان و افزایش تقاضای مردم برای تهیه دام زنده، مسوولان مربوطه تمهیداتی را می اندیشند تا جلوی افراد سودجو  که سعی در بر هم زدن نظم بازار و افزایش قیمت ها را دارند گرفته شده و هم اینکه نظارت های بهداشتی از سوی سازمان دامپزشکی کشور در این ایام پررنگ تر می شود. همچنین طبق سنوات گذشته پیش بینی های لازم در زمینه عرضه دام زنده از سوی تولیدکنندگان صورت گرفته است.

افشین صدر دادرس در گفت وگو با دکتر شهاب، با بیان اینکه امسال دام  فراوان است و هیچ مشکلی برای عرضه دام زنده برای عید قربان وجود ندارد، گفت: میانگین قیمت دام زنده سبک در کشور کیلویی 310 تا 315 هزار تومان است.

وی افزود: سازمان میادین میوه و تره بار در سنوات گذشته نیز غرفه هایی را مشخص و دام عرضه می کرد. امسال نیز این مسیر طی خواهد شد و در این غرفه ها دامپزشکانی حضور دارند که دام ها را معاینه می کنند و نظارت هایی نیز صورت می گیرد.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور در پاسخ به نوسانات احتمالی قیمت دام در روزهای منتهی به عید قربان تصریح کرد:چون عرضه دام زیاد است امیدواریم نوسانی در این بخش نداشته باشیم.

جلوگیری از گرانفروشی  با استقرار بازرسان

مسعود امراللهی – مدیرکل نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهادکشاورزی – نیز روز گذشته اظهار کرد: برای رفاه حال مردم و برای اینکه بحث گران فروشی کاذب ایجاد نشود، بازرسان خود را در مراکز عرضه مستقر کردیم.

وی با بیان اینکه استان ها می توانند قیمت خود را اعلام کنند و قیمت مصوب کشوری نداریم، گفت: در شهر تهران قیمت ها متفاوت است و سازمان میادین و سازمان تعاون روستایی قیمت ها را اعلام می کنند. همچنین مشکلی در دام سبک و سنگین نداریم و موجودی خوبی در دام سنگین داریم.

پایان خبر دکتر شهاب

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دام مورد نیاز عید قربان تامین است/ نظارت بر مراکز عرضه دام" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دام مورد نیاز عید قربان تامین است/ نظارت بر مراکز عرضه دام"، کلیک کنید.