رشد 40 درصدی اعزام اتوبوس ها به مراکز معاینه فنی تهران – خبرگزاری دکتر شهاب | اخبار ایران و جهان

رشد 40 درصدی اعزام اتوبوس ها به مراکز معاینه فنی تهران - خبرگزاری دکتر شهاب | اخبار ایران و جهان

به گزارش روابط عمومی، سید محمد مهدی میرزایی قمی مدیر عامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران ضمن اشاره به مراجعه 1210 دستگاه اتوبوس شرکت واحد به مراکز معاینه فنی پایتخت در دو ماهه نخست امسال اظهار داشت: ذرات معلق یکی از مهمترین آلاینده ها در شهر تهران هستند که بر اساس سیاهه انتشار سال 1396 شهرداری تهران اتوبوس های شرکت واحد در انتشار آن سهم 5.7 درصدی دارند.

وی افزود: بر همین اساس با توجه به اهمیت موضوع کاهش آلودگی هوا و حفظ ایمنی و سلامت شهروندان برای مدیران شهری، جهت تدقیق در کنترل دوره ای وضعیت آلایندگی و ایمنی این خودروها بنا بر هماهنگی انجام شده با شرکت واحد اتوبوسرانی امسال نسبت به برنامه ریزی جهت اعزام اتوبوس های شرکت واحد به مراکز معاینه فنی شهر تهران اقدام گردیده است که خوشبختانه آمار نشان می دهد در دو ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته حداقل میزان مراجعات 40 درصد افزایش داشته است.

گفتنی است شهر تهران از بضاعت سه مرکز تک خطه معاینه فنی خودروهای سنگین برخوردار بوده که دو مرکز آن در توقفگاه های شرکت واحد قرار دارد.

میزان مراجعات تاکسی های پایتخت به مراکز معاینه فنی شهر تهران یک چهارم کاهش یافته است

مدیر عامل ستاد معاینه فنی با اشاره به مراجعه 5 هزار و 357 دستگاه دستگاه تاکسی پایتخت در دو ماهه نخست امسال گفت: در حدود 60 هزار تاکسی در شهر تهران فعال هستند که بالغ بر 50 درصد آن با سن بالای 10 سال بوده و سالانه بایستی چهار مرتبه و مابقی آن سالانه دومرتبه به مراکز معاینه فنی مراجعه نمایند. با لحاظ تعداد و سن تاکسی های پایتخت بایستی مراجعه حداقل سالانه 180 هزار نوبت این خودروها به مراکز معاینه فنی انجام گردد که با توجه به آمار مراجعات در سال گذشته سهم مراکز معاینه فنی شهر تهران از این تعداد تنها 16 درصد است.

گفتنی است برای خودروهای تاکسی تهران در مراکز معاینه فنی شهر تهران شرایط ویژه در نظر گرفته شده و هزینه مراجعه نخست این خودروها رایگان است.

وی در خصوص مراجعه تاکسی های پایتخت به مراکز خارج از تهران گفت:. بنا بر اعلام سامانه یکپارچه معاینه فنی کشوری سیمفا، مراکز معاینه فنی خودروهای شهر تهران در مقایسه با سایر مراکز کشور به صورت دقیق تر و ضابطه مند تری نسبت به پایش خودروها از منظر آلایندگی و ایمنی اقدام می کند.

میرزایی قمی افزود: پیش بینی راهکارهای قانونی و ضابطه مند جهت الزام مراجعه خودروهای پایتخت به مراکز معاینه فنی شهر تهران می تواند در افزایش اثر بخشی معاینه فنی در کاهش آلودگی هوا و تصادفات به ویژه برای خودروهای پر پیمایش در کلان شهر تهران موثر باشد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رشد 40 درصدی اعزام اتوبوس ها به مراکز معاینه فنی تهران – خبرگزاری دکتر شهاب | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رشد 40 درصدی اعزام اتوبوس ها به مراکز معاینه فنی تهران – خبرگزاری دکتر شهاب | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.