روسیه کنترل یک روستای دیگر در دونتسک را به دست گرفت

روسیه کنترل یک روستای دیگر در دونتسک را به دست گرفت

آفتاب نیوز :

این وزارتخانه با اشاره به روستای اومانسکویه در اوکراین گفت: «نیروهای روسیه موفق شده اند روستای اومانسکویه در جمهوری خلق دونتسک را آزاد کنند و به کنترل خود در بیاورند.»

به نقل از خبرگزاری فرانسه، اومانسکویه روستای کوچکی است که قبل از حمله روسیه به اوکراین در فوریه 2022، کمتر از 180 سکنه داشت.

این شهر در 25 کیلومتری شمال غربی دونتسک، که شهر اصلی منطقه است و تحت کنترل روسیه است، قرار دارد.

آندری بلوسف، وزیر دفاع روسیه روز جمعه گفته بود، مسکو «در تمام جهات تاکتیکی» پیشرفت کرده است.

وی همچنین گفته بود، نیروهای مسکو تنها در سال جاری 880 کیلومتر مربع (340 مایل مربع) از اراضی را تحت کنترل خود درآورده اند.

اوکراین برای چندین ماه به دلیل کمبود نیرو و مهمات تحت فشار بوده به ویژه از زمانی که روسیه عملیات جدیدی را در اوایل ماه مه در اطراف شهر خارکیف  واقع در شرق اوکراین آغاز کرد.

کی یف امیدوار است تحویل قریب الوقوع مهمات غربی که مدت هاست منتظر آن بوده به سربازانش اجازه دهد تا دست برتر را در میدان جنگ به دست آورند.

در این میان تصمیم جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده برای اجازه دادن به کی یف برای استفاده از سلاح های آمریکایی برای حمله به برخی اهداف در داخل روسیه، به اوکراین کمک کرده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روسیه کنترل یک روستای دیگر در دونتسک را به دست گرفت" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روسیه کنترل یک روستای دیگر در دونتسک را به دست گرفت"، کلیک کنید.