روس ها محتاج قطعه سازان ایرانی شدند

«ثبت نام حضور خودروسازان و قطعه سازان ایرانی در نمایشگاه اتومبیلیتی 2024 مسکو از 19 خرداد ماه آغاز شد. با آغاز ثبت نام ها، تا امروز خودروسازان روسی فهرستی شامل بیش از 200 قطعه مورد نیاز خود را برای تامین از سوی صنعتگران ایرانی ارایه و ثبت درخواست کرده اند.»

روس ها محتاج قطعه سازان ایرانی شدند

آفتاب نیوز :

رییس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور ضمن اعلام خبر درخواست بیش از 200 قطعه ایرانی توسط خودروسازان روسی با آغاز ثبت نام در نمایشگاه بین المللی اتومبیلیتی، به اظهارات نامزد های انتخابات ریاست جمهوری در خصوص بخش تولید اشاره کرد و گفت: قطعا هر گامی که در جهت رفع موانع و حمایت از تولید برداشته شود، مثمرثمر خواهد بود.

محمدرضا نجفی منش، ضمن اشاره به آغاز ثبت نام حضور خودروسازان و قطعه سازان ایرانی در نمایشگاه اتومبیلیتی 2024 مسکو از 19 خردادماه، اظهار کرد: امسال صنعتگران ایرانی برای سومین سال پیاپی، در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

طی دو دوره گذشته شاهد شکل گیری تفاهم نامه ها و بعضا قرارداد هایی میان طرف ایرانی و روسی در این نمایشگاه بودیم و برخی قطعه سازان، تولیدات خود را روانه این کشور کردند. وی اعلام کرد: با آغاز ثبت نام ها، تا امروز خودروسازان روسی فهرستی شامل بیش از 200 قطعه مورد نیاز خود را برای تامین از سوی صنعتگران ایرانی ارایه و ثبت درخواست کرده اند.

وی ضمن تاکید بر اینکه حضور در بازار بزرگ خودروی روسیه، نیازمند پیگیری و ممارست است، گفت: بنابراین به طور قطع، فقط با یک بار سفر به این کشور، صنعتگران نمی توانند موفق به کسب سهمی از بازار این همسایه شمالی شوند. رییس انجمن صنایع همگن قطعه سازان در ادامه با بیان اینکه به رغم گذشت حدود سه ماه از سال 1403، هنوز وضعیت مطلوبی را در قطعه سازی شاهد نیستیم، تصریح کرد: متاسفانه حتی تولیدات کمتری نسبت به سال گذشته به ثبت رسیده که دلیل اصلی آن عدم گشایش مناسب اعتبارات ارزی برای تامین مواد، ملزومات و قطعات مورد نیاز است؛ بنابراین امیدواریم دستگاه هایی همچون بانک مرکزی در روش های خود تجدیدنظر کرده تا بهبود وضعیت تولید را شاهد باشیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روس ها محتاج قطعه سازان ایرانی شدند" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روس ها محتاج قطعه سازان ایرانی شدند"، کلیک کنید.