زاکانی: اگر احساس خطر شود، عقل و دین حکم می‌کند ائتلاف کنیم

در نشست با جمعی از طلاب؛

زاکانی: اگر احساس خطر شود، عقل و دین حکم می‌کند ائتلاف کنیم

علیرضا زاکانی گفت:: از ۶ کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری، گرایش ۴ نفر بیشتر به هم می‌خورد. علی القاعده کاندیدا‌ها تا پایان مناظرات باید جلو بروند بعد از آن اگر خطری از طرف مقابل نباشد وارد رقابت شوند و اگر خطر باشد عقل و دین حکم می‌کند باید با هم بنشینند و تفاهم کنند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری دکتر شهاب، علیرضا زاکانی، نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در نشست با جمعی از طلاب اظهار کرد: حکومت وظیفه دارد کمک کند تا حوزه پاسخ‌های اساسی را برای اداره کشور و برای زندگی خوب در کشور فراهم کند.

وی با بیان اینکه در دوره آقای رئیسی خیلی گره‌گشایی‌ها انجام شد؛ اما سختی هست و باید مرتفع شود، ادامه داد: کشور نیاز به آبادانی و پیشرفت دارد.

زاکانی گفت: هر ایرانی در سال تا ۶ گرم طلا انرژی می‌تواند مصرف کند یا نگه دارد، طرح به شهید رئیسی ارجاع شد و دید؛ بنا بود در این دولت انجام شود. این یعنی یک خانواده ۵ نفره ایرانی ۱۱۰ میلیون تومان در سال می‌تواند  مصرف انرژی داشته باشند هر چقدر از این انرژی ذخیره کند می‌تواند معادل آن طلا بگیرد. صد در صد این قضیه واقعیت دارد و شدنی است.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری تأکید کرد: طبق برنامه باید حقوق بازنشستگان ظرف سه سال ۹۰ درصد حقوق شاغلان ‎شود، اما در سال اول دولت چهاردهم این کار انجام خواهد شد؛ منابع آن موجود است.  

وی در رابطه با حرف و حدیث‌های بنای مسجد در پارک قیطریه تهران نیز اظهارداشت: یک عده شلوغ‌کاری بی‌مورد کردند؛ یک ملک مخروبه‌ای در پارک قیطریه است که قرار شد جای آن مسجد ساخته شود.

زاکانی تأکید کرد: نه درختی قطع شد و نه درختی قطع می‌شود، شلوغ کاری بی مورد کردند. عدم رعایت تقوی باعث می‌شود چیزی که اصلا وجود خارجی ندارد را بیان کنند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: از ۶ کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری، گرایش ۴ نفر بیشتر به هم می‌خورد و ۲ نفر مسیر دیگری می‌روند. علی القاعده کاندیدا‌ها تا پایان مناظرات باید جلو بروند بعد از آن اگر خطری از طرف مقابل نباشد وارد رقابت شوند و اگر خطر باشد عقل و دین حکم می‌کند باید با هم بنشینند و تفاهم کنند.

وی با تأکید بر اینکه رؤسای جمهور قبلی یا خود را در عرض آقا می‌دیدند یا رقیب آقا، گفت: رؤسای جمهور ما به آمریکا به چشم دشمن نگاه نمی‌کردند و به دوستان انقلاب اسلامی به چشم دوست نگاه نمی‌کردند. مختصات درست دولت آقای رئیسی یک مختصات بسیار صحیحی است.  

زاکانی با اشاره به عملیات وعده صادق نیز بیان کرد: اگر عملیات «وعده صادق» در دوره‌های قبل انجام می‌شد چند تا سکته‌ای و کشته در مسئولان می‌دیدیم.  جزء با پیوستگی بین بخش دفاع و بخش میدان و سیاست امکان نداشت عملیات «وعده صادق» انجام شود. یکی از عوامل اصلی و جدی این عملیات شخص شهید رئیسی و شهید امیرعبداللهیان بودند که افتخار  آفریدند.

در حال بروزرسانی…

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زاکانی: اگر احساس خطر شود، عقل و دین حکم می‌کند ائتلاف کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زاکانی: اگر احساس خطر شود، عقل و دین حکم می‌کند ائتلاف کنیم"، کلیک کنید.