ساخت مسکن ملی از 2 میلیون واحد گذشت/ پرداخت اقساط 18 درصد و پلکانی شد

ساخت مسکن ملی از 2 میلیون واحد گذشت/ پرداخت اقساط 18 درصد و پلکانی شد

دکتر شهاب/مازندران معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت:  ساخت مسکن در طرح اقدام ملی مسکن در کشور از مرز 2 میلیون و 100 هزار واحد فراتر رفته است.

«هادی عباسی» 19 بهمن درحاشیه آیین کلنگ زنی ساخت 800 واحد نهضت ملی مسکن در آمل در گفت وگو با خبرنگار دکتر شهاب اظهار کرد: ساخت این خانه ها در قالب نوسازی بافت های فرسوده، گروهی یا انفرادی مسکن در شهرها و روستاها، انبوه سازی و مسکن نیروهای مسلح در حال ساخت است.

وی ادامه داد: در شهرستان آمل 800 واحد و 300 واحد در تنکابن در قالب طرح اقدام ملی مسکن اجرایی شده است.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی همچنین به برخی اقدامات حمایتی برای رونق بخشیدن در طرح ملی مسکن در کشور اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین اقدام ها در بخش ارایه تسهیلات و تصویب نرخ بهره  18 درصد و پرداخت تسهیلات برای زمین های دولتی و طرح های شهری بوده است.

عباسی، با اعلام اینکه پرداخت اقساط در بازپرداخت آن در دو سال نخست ماهانه، حدود پنج میلیون و 900 هزارتومان تعیین شده است، اضافه کرد: بعد از دو سال نیز، قسط ها از سال سوم پلکانی خواهد شد.

ساخت مسکن معلولان

وی، همچنین از امضای تفاهم نامه ای با بهزیستی، برای پرداخت  100 میلیون تومان در قالب کمک بلاعوض برای خانواده معلول متقاضی ساخت مسکن در این طرح خبر داد و گفت: ساخت 7 هزار خانه برای خانواده های دارای سه معلول هم به صورت ویژه در دستور کار دولت قرار دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام این نکته که ساخت مسکن در کشور تورم را کاهش خواهد داد، ادامه داد: همزمان با ساخت مسکن اشتغال در پهنه کشور ایجاد خواهد شد.

با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و استاندار مازندران ساخت 800 واحد در قالب طرح اقدام ملی مسکن در شهرستان آمل شروع شد.

پایان خبر دکتر شهاب

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ساخت مسکن ملی از 2 میلیون واحد گذشت/ پرداخت اقساط 18 درصد و پلکانی شد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ساخت مسکن ملی از 2 میلیون واحد گذشت/ پرداخت اقساط 18 درصد و پلکانی شد"، کلیک کنید.