ساخت و راه‌اندازی سیستم کنترل تحریک واحد بخاری در نیروگاه شهیدرجایی

ساخت و راه‌اندازی سیستم کنترل تحریک واحد بخاری در نیروگاه شهیدرجایی

به گزارش خبرگزاری دکتر شهاب از قزوین؛ فرزاد رحمتی، رئیس گروه الکتریک این شرکت در خصوص این خبر گفت: سیستم تحریک ژنراتور یکی از مهم ترین بخش های فرآیند تولید انرژی الکتریکی بوده و با توجه به قدیمی بودن سیستم کنترل تحریک ژنراتورها، امکان تأمین قطعات یدکی برای آنها وجود نداشت.

وی در ادامه تصریح کرد: در ادامه فعالیت تعمیرات اساسی واحد شماره یک بخار سیکل ترکیبی و به منظور نوسازی سیستم تحریک ژنراتور واحد، تصمیم بر آن شد تا این تجهیز از سوی متخصصان داخلی و در داخل کشور ، ساخته و در این واحد نصب شود.

رحمتی بیان کرد: به منظور نوسازی این سیستم و همچنین تأمین یدکی برای سایر واحدهای بخاری با استفاده از ظرفیت سیستم قدیمی جایگزین شده، پس از تهیه و تنظیم مشخصات فنی دقیق سیستم جدید توسط گروه الکتریک معاونت مهندسی و برنامه ریزی، مناقصه عمومی برگزار و شرکت دانش بنیان خدمات نیروگاهی آهار شرق به عنوان پیمانکار ساخت و نصب انتخاب شد.

رئیس گروه الکتریک معاونت مهندسی و برنامه ریزی در پایان اظهار کرد: با توجه به همزمانی پایان پروژه با تعمیرات اساسی واحد شماره یک بخار سیکل ترکیبی، سیستم در این واحد نصب و پس از انجام موفق تنظیمات و تست های لازم، این واحد به شبکه سراسری متصل و بدون هیچ اشکالی در مدار تولید قرار گرفت.

گفتنی است با طراحی و ساخت این قطعات و تجهیزات که با تکیه بر توانمندی های داخل کشور و با استفاده از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان انجام می شود از خرید کالاهای مشابه خارجی و خروج ارز از کشور جلوگیری شده است.

۴۶

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ساخت و راه‌اندازی سیستم کنترل تحریک واحد بخاری در نیروگاه شهیدرجایی" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ساخت و راه‌اندازی سیستم کنترل تحریک واحد بخاری در نیروگاه شهیدرجایی"، کلیک کنید.