سد ورود بخش خصوصی به صنعت نفت و گاز شکسته شد

سد ورود بخش خصوصی به صنعت نفت و گاز شکسته شد

وزیر نفت گفت : باید سد مقابل ورود بخش خصوصی به صنایع بالادستی شکسته شود. امروز این فضا باز است و وزارت نفت از هر شرکتی برای توسعه کشور و جهش تولید استقبال می کند.

به گزارش خبرنگار اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری دکتر شهاب، جواد اوجی وزیر نفت در مراسم امضای تفاهم نامه های مطالعات طرح های توسعه 16 میدان گازی با هلدینگ ها، شرکت های پتروشیمی و شرکت های اکتشاف و تولید ایرانی ضمن تبریک روز کارگر گفت: خداراشاکرم که امروز این اتفاق خوب رقم خورده است. به لطف پروردگار و توسل به ایمه اطهار و اقدامات جهادی کارکنان وزارت نفت پروژه های بسیاری به بهره برداری رسید که از توان آنها رشد تولید و صادرات را بدست آوردیم.

وی تاکید کرد: هر دو دستگاه که متولی ارایه آمار رشد اقتصادی بودند هر سه ماه آمار رشد اقتصادی در تمام بخش های اقتصاد را گزارش دادند و فصلی داشتیم که رشد صنعت نفت و گاز به بیش از 25 درصد در این امار رسید. این شرایط تا جایی پیش رفت که حدود نینی از رشد اقتصادی 6 درصدی سال گذشته کشور مربوط به بخش صنعت نفت و گاز بود.

اوجی گفت: محدودیت سرمایه گذاری بخش خصوصی در صنایع بالادستی برداشته شد و هلدینگ ها نیز به خصوص در بحث جمع آوری گاز های مشعل توانایی خود را نشان داده اند. تجارب من در بخش خصوصی مرا به این درک رساند که باید سد مقابل ورود بخش خصوصی به صنایع بالادستی شکسته شود. امروز این فضا باز است و وزارت نفت از هر شرکتی برای توسعه کشور و جهش تولید استقبال می کند. امسال بیش از 50 پروژه با ارزش بیش از 25 میلیارد دلار را شروع می کنیم.

وزیر نفت تصریح کرد: وزارت نفت برای تحقق شعار سال برنامه دارد و به امید خدا بیش از 70 پروژه به بهره برداری میرسد. تولید نفت ما امسال جهش خواهد داشت و همچنین توان پالایش نفت ما نیز شاهد افزایش خوبی خواهد بود. با جلوگیری از خام فروشی درآمد و ارزش افزوده مال 2.5 برابر افزایش خواهد یافت.

وی گفت: در بحث پتروشیمی ها سال گذشته ما به پتروشیمی ها 8 درصد گاز بیشتری دادیم و رکورد تولید 75 میلیون تنی توسط پتروشیمی رقم خورد و امیدواریم که امسال این رکورد نیز شکسته شود.  

اوجی تاکید کرد: ناترازی انرژی ناشی از بی توجهی به امر سرمایه گذاری در تولید بوده و صرفه جویی بوده است. به تمام نیروگاه ها و صنایعی که در بهینه سازی مصرف انرژی کوشا نیستند اخطار می دهیم. نمی شود که تولید به دنبال مصرف بدود؛ این نفت و گاز سرمایه مردم است؛ به همین جهت ما باید در بهینه سازی مصرف کوشا باشیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سد ورود بخش خصوصی به صنعت نفت و گاز شکسته شد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سد ورود بخش خصوصی به صنعت نفت و گاز شکسته شد"، کلیک کنید.