سند حمایت از سالمندان اجرایی می شود

سند حمایت از سالمندان اجرایی می شود

معاون درمان وزارت بهداشت از تدوین و اجرای سند حمایت از سالمندان خبر داد.

به گزارش دکتر شهاب، دکتر سعید کریمی در دومین کنگره بین المللی سالمندی سالم در تبریز گفت: سند حمایت از سالمندان به عنوان یکی از برنامه های اصلی وزارت بهداشت ابلاغ شده و ساز و کار اجرای آن تدوین و عملیاتی می شود.

وی افزود: با توجه به بین المللی بودن چنین کنگره هایی ضروری است در کنار مولفه های علمی به بحث فرهنگ اسلامی و ایرانی توجه ویژه صورت گرفته و از این فرصت برای معرفی فرهنگ دینی و ایرانی استفاده شود.

معاون درمان وزارت بهداشت اظهار کرد: سالمندان را به عنوان گروهی که باید گیرنده خدمت باشند نمی دانیم، بلکه گروه فعال می دانیم که برای ما مانند گنجینه هستند؛ چرا که فرهنگ ما با دیگر کشورها تفاوت دارد و در قرآن کریم سفارشات بسیاری در احترام به سالمندی و والدین داریم.

کریمی خاطر نشان کرد: پیش از روی کار آمدن دولت سیزدهم، 85 تخت توانبخشی داشتیم، اما اکنون 300 تخت نیز به چرخه خدمت اضافه شده و به طور مرتب تجهیزات را به دانشگاه های علوم پزشکی تحویل می دهیم تا بحث توانبخشی توسعه یابد.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، وی با تاکید بر حمایت از سالمندان، گفت: با تدابیر صورت گرفته لایحه حمایت از سالمندان به مجلس می رود تا ابلاغ شود. گروه های مختلف جمعیتی در وزارت بهداشت مورد توجه قرار دارند و درمان سرپایی و بستری کودکان زیر هفت سال در مراکز خدماتی بهداشتی و دولتی و واکسیناسیون پنوموکوک و روتاویروس در هفت استان آغاز شده است.

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان این که وزارت بهداشت سال گذشته رتبه اول را میان دستگاه های مختلف در جوانی جمعیت به خود اختصاص داد، یادآور شد: ایران کشور سالمندی نیست، کشور جوانی است و در پنجره جمعیتی قرار دارد و جوانان باید در سنین مناسب ازدواج کرده و فرزند آوری انجام شود و در عین حال سالمندان را هم تکریم کنیم.

پایان خبر دکتر شهاب

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سند حمایت از سالمندان اجرایی می شود" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سند حمایت از سالمندان اجرایی می شود"، کلیک کنید.