سودان: امارات بیش از 400 محموله سلاح و مهمات برای نیروهای واکنش سریع فرستاده است

سودان: امارات بیش از 400 محموله سلاح و مهمات برای نیروهای واکنش سریع فرستاده است

به گزارش دکتر شهاب، «حسین عوض علی» وزیر خارجه سودان در بیانیه ای اعلام کرد که این کشور شواهد و مدارکی را در اختیار دارد که نشان می دهد فرودگاه های چاد میزبان بیش از 400 فروند هواپیمای حامل مهمات جنگی برای نیروهای واکنش سریع سودان از امارات بودند.

به گزارش شبکه خبری «المیادین»، وزیر خارجه سودان اظهار کرد: چاد دو فرودگاه «ام جرس» و «ابشی» را به پروازهایی اختصاص داده که از امارات سلاح و مهمات نظامی برای «شبه نظامیان تروریست» می آورند.

به گزارش دکتر شهاب، حسین عوض علی در ادامه گفت: بیش از 400 پرواز برای انتقال سلاح و مهمات انجام شد که توسط دستگاه های ملی سودان و آژانس های بین المللی ویژه، اطلاعات دقیق این پروازها و مسیرهای هوایی و تاریخ فرود و تخلیه بارهایشان رصد شدند.

او در ادامه نیز گفت که ارتش سودان با تعدادی از کاروان هایی که از چاد سلاح به داخل کشور منتقل می کردند، پس از ورودشان به خاک سودان مقابله کرد.

وزیر خارجه سودان با اشاره به اینکه چاد همچنان پایگاهی برای فرماندهی نیروهای واکنش سریع است و نشست ها و دیدارهای آنها در این کشور برگزار شده و عملیات های سربازگیری، جذب نیرو و جمع آوری پول در این کشور انجام می شود، علاوه بر این زخمی های آنها در بیمارستان های چاد درمان می شوند و یا ترتیب سفر آنها به آنجا برای درمان داده می شود، از دولت چاد خواست از حمایت از نیروهای واکنش سریع دست بردارد.

پیش از این امارات اعلام کرده بود که به هیچ یک از دو طرف درگیری در سودان سلاح و مهمات نمی دهد و از هیچ کدام از آنها جانبداری نمی کند.

جنگ در سودان 15 آوریل 2023 میان ارتش این کشور به فرماندهی عبد الفتاح البرهان و نیروهای واکنش سریع به فرماندهی محمد حمدان دقلو (حمیدتی) آغاز شد.

برخی طرف های عربی ، آفریقایی و بین المللی برای برقراری آتش بس میان دو طرف سودانی وارد عمل شدند اما این میانجیگری ها نتیجه بخش نبود.

این جنگ تاکنون موجب کشته شدن هزاران تن در سودان شده و این کشور آفریقایی با 48 میلیون جمعیت را در آستانه قحطی قرار داده، در این جنگ زیرساخت های ضعیف سودان ویران شده و طبق اعلام سازمان ملل، بیش از 8.5 میلیون سودانی آواره شده اند.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سودان: امارات بیش از 400 محموله سلاح و مهمات برای نیروهای واکنش سریع فرستاده است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سودان: امارات بیش از 400 محموله سلاح و مهمات برای نیروهای واکنش سریع فرستاده است"، کلیک کنید.