سوگواره «احلی ‌من‌ العسل» در استان سمنان برگزار شد – خبرگزاری دکتر شهاب | اخبار ایران و جهان

سوگواره «احلی ‌من‌ العسل» در استان سمنان برگزار شد - خبرگزاری دکتر شهاب | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار دکتر شهاب، همزمان با نزدیکی سالروز شهادت حضرت قاسم (ع) سوگواره «احلی من العسل» با حضور نوجوانان و جوانان استان سمنان برگزار شد.

مراسم «احلی من العسل» همه‌ساله در پنجمین روز از ماه محرم با حضور دانش آموزان و هیأت‌های دانش آموزی، با همکاری آموزش و پرورش، شوراهای دانش آموزی و با همکاری اوقاف و امور خیریه و… برگزار می‌شود.

این مراسم بعد از ظهر پنجشنبه با حضور پرشور دانش آموزان استان سمنان پسر پایه ششم و همچنین دانش آموزان متوسطه دوم در تمام مقاطع تحصیلی برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان در گفت‌وگو با خبرنگار دکتر شهاب، بیان کرد: حضور بیش از پنج هزار دانش آموز از سراسر استان در سوگواره «احلی من العسل» پیش بینی شده بود که بیش از این میزان نیز محقق شد.

سید جمال وزیری با بیان اینکه این مراسم در نقاط مختلف استان سمنان برگزار شد، گفت: مداحی ذاکران اهل‌بیت (ع) و سینه زنی و عزاداری دانش آموزی بخش‌هایی از این مراسم بود.

وی افزود: یکی از مهمترین اهداف برگزاری این برنامه معنوی، تبیین و ترویج فرهنگ عاشورایی و ولایت‌پذیری نوجوان ۱۳ ساله دشت کربلا حضرت قاسم (ع) محسوب می‌شود که خوشبختانه با استقبال خوبی نیز برگزار شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سوگواره «احلی ‌من‌ العسل» در استان سمنان برگزار شد – خبرگزاری دکتر شهاب | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سوگواره «احلی ‌من‌ العسل» در استان سمنان برگزار شد – خبرگزاری دکتر شهاب | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.