طرف درست تاریخ – دکتر شهاب

طرف درست تاریخ - دکتر شهاب

حدود 240 روز از «طوفان الاقصی» و تلاش مردم غزه برای نفس کشیدن می گذرد و در همین مدت، جهان بی نظیرترین جنایات بشری و نسل کشی را به چشم خود و در رسانه ها با کیفیت تمام، می بیند. اگر پس از جنگ جهانی اول و دوم کسی برای 75 میلیون کشته و صدها میلیون نفر نسل سوخته پس از آن سخنی نگفت و برای 9 میلیون ایرانی کشته شده با قحطی انگلیسی در همان زمان، مویه نکرد و… ولی امروز جنایات یک مشت کفتار صهیون با زن و کودک چادرنشین رفح و آوارگان غزه ، جهان را به ستوه آورده است.

به گزارش دکتر شهاب، محمدهادی صحرایی در یادداشتی در کیهان نوشت: «بسم الله الرّحمن الرّحیم این نامه پیام همدلی و همبستگی به شما جوانان عزیز دانشجوی ایالات متحده آمریکا است که در «طرف درست تاریخ» در حال ورق خوردن، ایستاده اید. وجدان بیدارتان شما را به دفاع از کودکان و زنان مظلوم غزّه برانگیخته و اکنون بخشی از جبهه مقاومت را تشکیل داده و زیر فشارِ بی رحمانه دولت تان که پس از نخستین کمک های انگلیس، بزرگ ترین حامی این رژیم غاصب صهیونیست است، مبارزه ای شرافتمندانه را آغاز کرده اید.

جبهه بزرگ مقاومت، در نقطه ای دور و با همین ادراک و احساسات امروز شما، سال هاست مبارزه می کند و هدفش، توقّفِ ظلمِ آشکار و نسل کشیِ ده ها ساله ای است که شبکه تروریست، بی رحم و آپارتاید «صهیونیست» بر ملّت فلسطین وارد ساخته و پس از تصرّف کشورشان، به آنها سخت ترین فشارها و شکنجه ها را تحمیل می کند. فلسطین، سرزمین مستقل، تاریخی و با ملّتی متشکّل از مسلمان، مسیحی و یهودی است. پس از جنگ جهانی، سرمایه داران صهیون با کمک انگلیس، هزاران تروریست را وارد این سرزمین کردند و آنها ده ها هزار نفر را کشتند یا به کشورهای همسایه راندند و در سرزمین غصب شده فلسطین، دولتی به نام اسراییل تشکیل دادند.

دولت آمریکا پشتیبانی های سیاسی، اقتصادی و تسلیحاتی از آن رژیم را یکسره ادامه داده و حتّی با بی احتیاطی غیرقابل بخشش، راه تولید سلاح هسته ای را به روی او گشود و او را در این راه کمک کرد. رژیم صهیونیست از روز اوّل، بی اعتنا به همه ارزش های وجدانی، انسانی و دینی، با سیاست «مشت آهنین» مردم بی دفاع فلسطین را با بی رحمی و ترور سرکوب کرد و «جبهه مقاومت» از دل این فضای تاریک و یاس آلود سر برآورد و «جمهوری اسلامی ایران» آن را گسترش و توانایی داد. سردمداران صهیونیزم بین المللی که بیشترین بنگاه های رسانه ای متعلّق به آنها یا زیر نفوذ پول و رشوه آنهاست، این مقاومتِ انسانی و شجاعانه را تروریسم معرّفی کردند! آیا دفاع از سرزمین در برابر جنایت های اشغالگران صهیونیست و یا کمک به این ملّت و تقویت بازوان او تروریسم و کمک به آن است؟

من با شما جوانان احساس همدردی می کنم و ایستادگی شما را ارج می نهم و به شما اطمینان می دهم که وضعیّت امروز و سرنوشت منطقه و تاریخ در حال تغییر است. در کشورهای دیگر هم دانشگاه ها و مردم به پا خاسته اند. همراهی و پشتیبانی استادان دانشگاه از شما دانشجویان حادثه مهم و اثرگذاری است و می تواند در قبال شدّت عمل پلیسیِ دولت و فشارهایی که بر شما وارد می کنند، 

تا اندازه ای آرامش بخش باشد. توصیه می کنم با قرآن آشنا شوید. درس قرآن به همه مردم، ایستادگی در راه حق و درباره ارتباطات بشری

«نه ستم کنید و نه زیر بار ستم بروید است». جبهه مقاومت با فراگیری و عمل به این دستورها و صدها نظایر آن به پیش می رود و به پیروزی خواهد رسید؛ باذن الله.»  

حدود 240 روز از «طوفان الاقصی» و تلاش مردم غزه برای نفس کشیدن می گذرد و در همین مدت، جهان بی نظیرترین جنایات بشری و نسل کشی را به چشم خود و در رسانه ها با کیفیت تمام، می بیند. اگر پس از جنگ جهانی اول و دوم کسی برای 75 میلیون کشته و صدها میلیون نفر نسل سوخته پس از آن سخنی نگفت و برای 9 میلیون ایرانی کشته شده با قحطی انگلیسی در همان زمان، مویه نکرد و… ولی امروز جنایات یک مشت کفتار صهیون با زن و کودک چادرنشین رفح و آوارگان غزه ، جهان را به ستوه آورده است. این حد از جنایت و بی توجهی به حقوق بشر و احکام دادگاه و احساسات جهانی و اصول انسانی و ارزش های وجدانی توسط عده ای افراطی خون آشام و حامیانشان، چهره واقعی تفکر صهیونی و استکبار جهانی را برای همگان و به وضوح نشان می دهد.

درندگی حیرت آوری که رژیم صهیونی در این هشت ماه از خود نشان داده اذهان را ناخودآگاه به سمتی می برد که حق را به تمام دشمنان تاریخی و تخیلی صهیونیست ها بدهد. تفکری که در ابتدا یهودیان را قربانی خود کرده و سپس به سراغ جهان آمده است. اگر این میزان از خشونت و لجاجت و شرارت و سبعیت و خودپرستی و فریب در هر قومی باشد کافی است که مورد نفرت و نفرین همگان و مردم آن زمان قرار گیرد. قومی که تاکنون با فریب و دروغ و مظلوم نمایی، بی سابقه ترین جنایات را رقم زده است. در کجای جهان، اردوگاه چادرنشینان گرسنه و تشنه را با بمب های با تناژ بالا آتش می زنند؟ در کجای تاریخ، به یک تفکر شرور با مختصات رژیم صهیونی، سلاح و بمب پیشرفته می دهند؟

به یقین، در این جنایات هولناک رژیم اشغالگر صهیونی، آمریکا، انگلیس، آلمان، فرانسه و هر نامردی که به او کمک کند، شریک و برای جامعه بشری خطرناک است. نکته اول این است که صف بندی جهانیان به دو دسته مدافع و مخالف اسراییل، در اصل آخرین لشگرکشی تاریخی می تواند باشد که ان شاءالله به ختم صهیونیزم خواهد انجامید.

چرا که در یک طرف آن مستضعفین و آزادگان جهان با وجدان های پاک ایستاده و در سمت دیگر و درکنار صهیون ها، مستکبرین و ناپاکانی ایستاده اند که با آنان یا منافع مشترک دارند و یا ذات مشترک. وقتی دولت پلیسی آمریکا اجازه اظهارنظر در مورد صهیون را به دانشجوی خود نمی دهد و با بدترین و نامحترمانه ترین شیوه با اساتید دانشگاه برخورد می کند یعنی چه؟ و وقتی در کشورهایی که دولت شان حامی صهیونیزم هستند مردم را به جرم انزجار از جنایت، سرکوب می کنند چه معنایی جز آپارتاید و دیکتاتوری دارد؟

زنان استکهلم، اگر علیه حجاب می جنگیدند در رسانه های استکباری تقدیس می شدند و اکنون که برای غزه و رفح از گاز فلفل پلیس به خود می پیچند، بایکوت خبری می شوند. اگر یک بیمار روانی قرآن را آتش بزند یا نشریه دلقکی کاریکاتور موهن منتشر کند، حمایتش می کنند ولی اگر کسی شعار «زنده باد انسانیت» 

سر دهد، سرکوب می شود. مجسمه آزادی می سازند و در کنارش آزادگان را ذبح می کنند. از زن، زندگی و آزادی سخن می گویند و زنان را در خیابان ها روی آسفالت می کِشند. از حقوق بشر دم می زنند و آب و غذا و امنیت را از بشر می گیرند. از قانون مترقی می گویند و به قانون جنگل عمل می کنند. لاف دموکراسی می زنند و دیکتاتوری می کنند و… و تفکر استکبار جهانی، این گونه مفاهیم محترم را پامال کرده است و چه جنگ های فریبکارانه و ویرانگری که با همین شعارها به راه انداختند.

حدود 240 روز است که مردم فلسطین یا از گرسنگی و تشنگی و یا با بمب کشته می شوند و خون جهانیان می جوشد و تظاهرات و اعتراضات و… ولی صهیونیست ها همچنان خونخواری می کنند. نکته دوم اینکه در ماجرای هشت ماهه فلسطین مشخص شد که تاریخ انقضای مجامع و سازمان های فرسوده و عقیم بین المللی فرارسیده و جهان به اضطرار تشکیل نهادهای جدید، مقتدر و با ضمانت اجرای بالا نزدیک شده است. نکته سوم نیز می تواند این باشد که تاریخ جهان درحال ورق خوردن است و مهم است بدانیم در کدام طرف تاریخ ایستاده ایم. در سمتی که مستکبران صهیون صف بسته اند یا طرفی که مستضعفین محروم ایستاده اند؟ سمت ناپاک ها و نادرست ها یا طرف وجدان های پاک و جوانمردان؟

نامه رهبر انقلاب اسلامی به دانشجویان و دانشگاهیان آمریکا جدای از اینکه تبیین راه و تشریح ماموریت و دعوت به خیر و نجات است، پیام آور امید و انگیزه ای است که موتور پیش رونده و پیش برنده جنبش دانشجویی و عدالتخواهی در آمریکا و اروپا نیز می باشد. مردم جهان باید بشنوند و بدانند که تمدن آینده و بزرگ موعود 

بر پایه توحید و عدالت و کرامت انسانی است که مبنایش قرآن است و در آن شعار فطری و اصیل «نه ستم کنید و نه زیر بار ستم بروید» در کنار صدها نظیر آن، زندگی زیبای بشر را خواهد ساخت. ما به آن قله خواهیم رسید و جهان بدون صهیونیزم و فساد و خشونت را تجربه خواهم کرد و مستضعفین جهان، از غرب آمریکا گرفته تا اروپا و آفریقا و شرق آسیا و هر جا که انسانی زندگی می کند، به حق خود و عدالت واقعی خواهد رسید و خاطره صهیونیزم و نولیبرالیزم هم به کنار خاطره کرونا خواهد رفت. به فضل خدا و یاری او.

 پایان خبر دکتر شهاب

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طرف درست تاریخ – دکتر شهاب" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طرف درست تاریخ – دکتر شهاب"، کلیک کنید.