فرستاده آمریکا در دیدار با مقامات لبنانی چه گفت؟

فرستاده آمریکا در دیدار با مقامات لبنانی چه گفت؟

آفتاب‌‌نیوز :

 «آموس هوکشتاین» فرستاده آمریکا که به اسرائیل سفر کرده بود، دیروز وارد بیروت شده و با مقامات لبنانی دیدار و درباره تنش‌ها در مرز‌های لبنان و فلسطین اشغالی گفتگو کرد.

آموس هوکشتاین در لبنان گفت: ما روز‌های سختی را سپری می‌کنیم و پیشنهاد «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا برای آتش بس در نوار غزه مورد قبول میانجی‌ها و اسرائیل قرار گرفته و جنبش حماس باید آن را بپذیرد. آتش بس به جنگ پایان می‌دهد و راه را برای راهکار‌های دیپلماتیک باز می‌کند.

فرستاده آمریکا بعد از دیدار با «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان بدون اشاره به هیچ یک از تجاوزات وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه غیرنظامیان لبنانی اظهار داشت: درگیری در امتداد خط آبی میان حزب الله و اسرائیل برای مدت طولانی ادامه دارد که موجب مرگ غیرنظامیان، آسیب دیدن به اموال مردم و اقتصاد لبنان می‌شود و این کشور بدون هیچ توجیهی در رنج به سر می‌برد.

هوکشتاین که مشخصاً برای نجات صهیونیست‌ها در شمال فلسطین اشغالی به منطقه سفر کرده است افزود: آرامش در مرز‌ها به ساکنان جنوب لبنان و شمال اسرائیل (فلسطین اشغالی) اجازه می‌دهد به خانه‌هایشان برگردند. مذاکراتی که من امروز در بیروت و دیروز در اسرائیل (فلسطین اشغالی) انجام دادم با هدف جلوگیری از تشدید بیشتر تنش‌ها و گسترش جنگ است.

از طرف دیگر شبکه الجدید لبنان اعلام کرد که فرستاده آمریکا در سفر جدید خود به بیروت حامل پیامی تهدید آمیز از جانب اسرائیل بود که از پیام‌های قبلی هم تهدید آمیزتر است. این پیام بر لزوم انجام مذاکره و آتش بس در مرز‌ها تاکید می‌کند و در غیر این صورت تشدید تنش‌ها اجتناب ناپذیر خواهد بود.

در این میان برخی منابع آگاه لبنانی درباره برنامه خطرناک هوکشتاین در بیروت هشدار دادند.

در این زمینه یک منبع دیپلماتیک در لبنان در گفتگو با روزنامه الانباء این کشور اعلام کرد: آموس هوکشتاین در سفر جدید خود به بیروت تحت هدایت مستقیم دولت آمریکا، حامل پیام‌های تهدیدآمیز برای مقامات لبنانی است و اصرار دارد تا وضعیت جبهه جنوب لبنان به قبل از تاریخ ۸ اکتبر ۲۰۲۳ (یعنی روزی که حزب الله وارد نبرد طوفان الاقصی برای حمایت از غزه شد) برگردد.

میقاتی به هوکشتاین: اسرائیل تجاوز به لبنان را متوقف کند

همچنین «نجیب میقاتی» نخست وزیر دولت موقت لبنان روز گذشته در گفتگو با «آموس هوکشتاین» فرستاده آمریکا که با هدف آرام کردن جبهه جنوب لبنان و نجات صهیونیست‌ها در شمال فلسطین اشغالی طی دو روز گذشته به منطقه سفر کرده است، گفت: لبنان به دنبال تشدید تنش‌ها نیست.

نجیب میقاتی تاکید کرد: لبنان به دنبال هیچگونه تنش و درگیری نیست و آنچه که لازم است توقف تجاوزات جاری اسرائیل علیه لبنان و بازگشت آرامش و ثبات به مرز‌های جنوبی می‌باشد.

وی افزود: ما همچنان به دنبال جلوگیری از تشدید تنش‌ها، بازگرداندن امنیت و ثبات، توقف نقض مداوم حاکمیت لبنان توسط اسرائیل و همچنین توقف اقدامات جنایتکارانه و ویرانگریِ سیستماتیکی هستیم که اسرائیل به راه انداخته است.

نخست وزیر دولت موقت لبنان گفت: آرامش و ثبات برای ما و همه دوستان لبنان در اولویت قرار دارد و تهدیدات مستمر اسرائیل مانع از ادامه تلاش‌های ما برای برقراری آرامش و ثبات نمی‌شود.

هوکشتاین هم بعد از دیدار با میقاتی گفت: طبق معمول گفتگو‌های خوبی با نخست وزیر لبنان داشتم. ما در حال گذراندن مرحله خطرناک و لحظات حساسی هستیم و با هم تلاش می‌کنیم تا راه‌هایی برای رسیدن به جایی بیابیم که از تشدید بیشتر تنش‌ها جلوگیری کنیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فرستاده آمریکا در دیدار با مقامات لبنانی چه گفت؟" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فرستاده آمریکا در دیدار با مقامات لبنانی چه گفت؟"، کلیک کنید.