قاچاق میلیاردی طلا به امارات

بر اساس گزارشی، قاچاق طلا به خارج از آفریقا و عمدتاً به امارات متحده عربی، در دهه گذشته افزایش یافته است و هر ساله صدها تن طلا به ارزش ده ها میلیارد دلار به طور غیرقانونی از این قاره خارج می شود.

قاچاق میلیاردی طلا به امارات

آفتاب نیوز :

تجزیه وتحلیل سوییسید، سازمانی متمرکز بر کمک های توسعه و حمایت، نشان داد که در سال 2022 در مجموع 435 تن طلا که عمدتا توسط معدنچیان کوچک استخراج شده و ارزش آن بیش از 30 میلیارد دلار است، به خارج از آفریقا قاچاق شده است.

به نقل از دکتر شهاب، سوییسید گفت که امارات مقصد اصلی طلای قاچاق آفریقا بوده و 405 تن طلا در سال 2022 به دست آورده است. این سازمان گفت که در دهه گذشته، امارات متحده عربی بیش از 2500 تن طلای قاچاق را با ارزش کل بیش از 115 میلیارد دلار پذیرفته است.

یک مقام امارات متحده عربی در پاسخ به سوالی درباره این یافته ها گفت که این کشور گام های مهمی برای رفع نگرانی ها در مورد قاچاق طلا برداشته و مقررات جدیدی را در مورد طلا و سایر فلزات گرانبها به اجرا گذاشته است.

تحقیقات رویترز در سال 2019 نشان داد که سالانه میلیارد ها دلار طلا از آفریقا از طریق امارات به خارج قاچاق می شود، که دروازه ای به بازار های اروپا، ایالات متحده و فراتر از آن بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قاچاق میلیاردی طلا به امارات" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قاچاق میلیاردی طلا به امارات"، کلیک کنید.