قیمت جهانی نفت امروز؛ نفت برنت 77 دلار و 91 سنت شد – خبرگزاری دکتر شهاب | اخبار ایران و جهان

قیمت جهانی نفت امروز؛ نفت برنت 77 دلار و 91 سنت شد - خبرگزاری دکتر شهاب | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری دکتر شهاب به نقل از رویترز، قیمت نفت در اولین ساعات تجارت در روز سه شنبه باز هم کاهش یافته است. نگرانی سرمایه گذاران در مورد افزایش عرضه در سال جاری میلادی قیمت نفت را در روز دوشنبه به پایین ترین رقم طی چهار ماه گذشته رساند.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 45 سنت معادل 0.57 درصد کاهش به 77 دلار و 91 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 52 سنت معادل 0.70 درصد کاهش 73 دلار و 70 سنت معامله می شود.

سازمان کشورهای صادر کننده نفت و متحدانش در ایتلاف اوپک پلاس در روز یکشنبه توافق کردند بیشتر کاهش تولید خود را در 2025 ادامه دهند، اما اجازه دادند کاهش تولید داوطلبانه 8 عضو این ایتلاف به تدریج از ماه اکتبر برداشته شود.

تحلیلگران عقیده دارند تمدید کاهش تولید داوطلبانی اوپک پلاس در سه ماهه سوم سال جاری مالی کمبود عرضه نفت خام را در فصل مسافرت ها در تابستان تشدید می کند، اما احتمال افزایش عرضه از ماه اکتبر عملاً حمایت اوپک پلاس از بازار نفت را محدود می کند.

نشانه های ضعف تقاضا هم بر قیمت نفت در ماه های اخیر تاثیر گذاشته و تمرکز سرمایه گذاران بر مصرف سوخت در آمریکاست. متوسط قیمت بنزین در آمریکا 5.8 سنت در هر گالن کاهش یافته و به 3 دلار و 50 سنت رسیده است.

دولت آمریکا اطلاعات مربوط به ذخایر نفت و محصولات نفتی را در روز چهارشنبه منتشر می کند. میزان عرضه محصولات نفتی که نشانه ای از تقاضا در این کشور است نشان می دهد چه مقدار بنزین در تعطیلات هفته گذشته که آغاز فصل مسافرت ها در این کشور بوده مصرف شده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قیمت جهانی نفت امروز؛ نفت برنت 77 دلار و 91 سنت شد – خبرگزاری دکتر شهاب | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قیمت جهانی نفت امروز؛ نفت برنت 77 دلار و 91 سنت شد – خبرگزاری دکتر شهاب | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.