لیگ علمی پایا در استان بوشهر برگزار شد – خبرگزاری دکتر شهاب | اخبار ایران و جهان

لیگ علمی پایا در استان بوشهر برگزار شد - خبرگزاری دکتر شهاب | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار دکتر شهاب، حسین معینی عصر پنج شنبه در حاشیه بازدید از محل برگزاری مسابقات لیگ علمی پایا در جمع خبرنگاران گفت: لیگ علمی پایا به صورت گروهی در پایه ششم ابتدایی و دوره اول متوسطه در یک رشته واحد به عنوان علوم پایه متشکل از دروس ریاضی، علوم و در پایه دهم و یازدهم در رشته های ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی و لیگ علوم کامپیوتر و برنامه نویسی، پژوهشی و کارآفرینی در مقطع متوسطه دوره اول و مقطع متوسطه دوره دوم برگزار می شود که در این مسابقات پنج نفر از دانش آموزان در قالب یک تیم به پاسخگویی به سوالات می پردازند.

مسیول سازمان بسیج دانش آموزی استان بوشهر هدف از برگزاری مسابقات را گسترش سطوح خدمت رسانی بسیج دانش آموزی در عرصه علمی و فراهم کردن آموزش های یکسان و برابر عنوان کرد و افزود: هدف اصلی در این دوره ارتباط بین علوم پایه و تقویت دانش آموزان در تبدیل قدرت علم به عمل است.

وی از دیگر اهداف برگزاری لیگ علمی پایا را تطبیق آموزش های نوین با فرهنگ ملی و اسلامی و همچنین فراهم کردن موجبات بهتر زیستن و اشاعه فرهنگ انجام کار گروهی دانست و افزود: در مرحله مقدماتی این مسابقات که در اسفند ماه برگزار شده است تعداد 282 تیم به رقابت پرداختند.

معینی گفت: در مرحله نیمه نهایی مسابقات تعداد 156 تیم به رقابت می پردازند و تیم های منتخب استانی در تابستان 1403 در مسابقات مرحله نهایی کشوری حضور پیدا خواهند کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لیگ علمی پایا در استان بوشهر برگزار شد – خبرگزاری دکتر شهاب | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لیگ علمی پایا در استان بوشهر برگزار شد – خبرگزاری دکتر شهاب | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.