ماکت مک لارن گران تر از دنا پلاس توربو اتوماتیک است! /عکس

امیرمسعود عابدین_ در 21 می، مک لارن از سنای ویژه ای رونمایی کرد که رنگ مخصوصی بر تن داشت. این خودرو که سنا سمپر لیری نام دارد، قصیده ای برای اسطوره فرمول 1، آیرتون سنا است که البته برای فروش نیست؛ اما متخصصان مدل سازی در آمالگام تعداد کمی از این مدل را در مقیاس 1:8 دارند که می توانید خریداری کنید.

ماکت مک لارن گران تر از دنا پلاس توربو اتوماتیک است! /عکس

این آخرین ساخت ویژه آمالگام است، و همان طور که از این شرکت مستقر در بریتانیا انتظار داریم، جزییات آن باورنکردنی است. ساختن یک ماکت در این مقیاس با قطعات کوچک و با رنگ آمیزی خاص Senna Semper به طوری که شباهت باورنکردنی با مدل واقعی داشته باشد، بسیار سخت و دشوار است.

ماکت مک لارن گران تر از دنا پلاس توربو اتوماتیک است! /عکس

به گزارش دکتر شهاب، در خودروی فول سایز، این یک پروژه چالش برانگیز برای تیم MSO مک لارن بود. آمالگام به روند خود برای بازسازی رنگ در مقیاس کوچک اشاره نمی کند، اما برای ماکت سنا 3000 ساعت طول کشید تا همه چیز طراحی و تولید شود. مدل واقعی و ماکت هر دو دست ساز هستند. جدای از رنگ خاص، یک فضای داخلی با جزییات دقیق از درهای باز دیده می شود. موتور 4.0 لیتری V-8 تویین توربوشارژ از روی درب موتور قابل مشاهده است. در پشت لاستیک های پیرلی، ترمزهای بزرگ مک لارن قرار دارند.

ماکت مک لارن گران تر از دنا پلاس توربو اتوماتیک است! /عکس

آمالگام در نظر دارد که 30 نمونه از ماکت خود را برای طرفداران و کلکسیونرها بسازد. قیمت ماکت مک لارن سنا برای ایالات متحده، 21,385 دلار، معادل یک میلیارد و 240 میلیون تومان است.

منبع: motor1

322

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ماکت مک لارن گران تر از دنا پلاس توربو اتوماتیک است! /عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ماکت مک لارن گران تر از دنا پلاس توربو اتوماتیک است! /عکس"، کلیک کنید.