محبوب ترین شرکت هوش مصنوعی به پای اپل رسید

محبوب ترین شرکت هوش مصنوعی به پای اپل رسید

ارزش بازار سهام انویدیا، با رشد حدود 6 درصدی ارزش سهام این تراشه ساز هوش مصنوعی در روز سه شنبه، اکنون تنها حدود 100 میلیارد دلار تا رسیدن به ارزش بازار اپل، فاصله دارد.

به گزارش دکتر شهاب، ارزش سهام انویدیا آخرین بار 1128 دلار معامله شد و ارزش بازار این شرکت را به 2.8 تریلیون دلار رساند. ارزش بازار اپل که دومین شرکت ارزشمند وال استریت پس از مایکروسافت است، 2.9 تریلیون دلار است.

سهام انویدیا از هفته گذشته که این شرکت، درآمد سه ماهه دوم خود را بالاتر از انتظارات وال استریت پیش بینی کرد، حدود 13 درصد رشد کرده است.

طبق آمار شرکت مالی LSEG، سهام انویدیا اخیرا 36 برابر برآورد سود آتی این شرکت، مبادله شده است در حالی که این رقم برای شرکت AMD، حدود 38 برابر و برای اینتل، 21 برابر است.

ارزش سهام انویدیا پس از این که سال گذشته، بیش از سه برابر شد، از ابتدای سال 2024 تاکنون، بیش از دو برابر شده است. انویدیا که یکی از بزرگترین برندگان رونق هوش مصنوعی بوده است، با صف کشیدن مشتریان برای تراشه های قدرتمند این شرکت، هفته گذشته، رشد پنج برابری درآمد در بخش دیتاسنتر خود را گزارش کرد.

آلفابت، آمازون، مایکروسافت و سایر شرکت های فناوری برای عرضه محدود تراشه های پیشرفته انویدیا صف کشیده اند تا در رقابت در بخش رایانش هوش مصنوعی، به برتری برسند.

اپل که مدت ها یکی از قوی ترین سهام های تحت مبادله در وال استریت بود، در ماه های اخیر، عملکرد ضعیف تری نسبت به سایر شرکت های بزرگ فناوری پیدا کرده و امسال، همزمان با فروش ضعیف آیفون در چین، حدود 2 درصد نزول کرده است.

مایکروسافت که با سرمایه گذاری زودهنگام در هوش مصنوعی برای خدمات ابری خود، در این رقابت از شرکت های دیگر جلو افتاد، در ابتدای سال، از اپل به عنوان ارزشمندترین شرکت جهان سبقت گرفت. ارزش سهام مایکروسافت در معاملات سه شنبه، 0.4 درصد افت کرد و ارزش بازار این شرکت را به 3.1 تریلیون دلار رساند.

بر اساس گزارش رویترز، اپل در استفاده از هوش مصنوعی، نسبت به رقیبانی نظیر مایکروسافت و گوگل، کندتر عمل کرده است.

پایان خبر دکتر شهاب

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "محبوب ترین شرکت هوش مصنوعی به پای اپل رسید" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "محبوب ترین شرکت هوش مصنوعی به پای اپل رسید"، کلیک کنید.