مخبر: شهید رئیسی خیلی از نیازها را با یک تماس برطرف می‌کرد

مخبر: شهید رئیسی خیلی از نیازها را با یک تماس برطرف می‌کرد

سرپرست ریاست جمهوری گفت: شهید رئیسی خیلی از نیازها به کشورها را با یک تماس حل میکرد. به همین دلیل لیست تماس سران برای شهادت آیت الله رئیسی بی‌سابقه بود.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری دکتر شهاب، محمد مخبر، سرپرست ریاست جمهوری در گفت‌وگو با وحید یامین‌پور و در برنامه‌ای به مناسبت چهلمین روز درگذشت شهد آیت الله رئیسی و همراهان ایشان گفت: وقتی دولت را شروع کردیم با مشکلات زیادی رو به رو بودیم. وضعیت فوتی‌های کرونا، وضعیت نابه سامان درآمد‌ها و کالا‌های اساسی از این دست چالش‌ها بودند. در بعضی از استان‌ها به اندازه ۱۲ روز گندم داشتیم و تقریبا تمام کالا‌های اساسی کشور بر خط قرمز بودند.   چرا که از پول هایمان در کشور‌های مختلف نمی‌توانستیم استفاده کنیم و این پول‌ها بلوکه بودند.   در دوره‌ای بیش از ۸۰ کشتی در بنادر کشورمان پهلو گرفته بودند، اما پول آن‌ها را نداشتیم.

وی افزود: شبی آیت الله رئیسی با من تماس گرفتند و گفتند باید با این وضعیت چه کرد؟ من به ایشان گفتم با پذیرفتن یک سری ریسک‌ها میتوان این کالا‌ها را تهیه کرد. ایشان گفت هر طور که شده باید این کار را انجام داد. در نهایت توانستیم از کشور‌هایی که ارتباط خوبی نیز با آنان نداشتیم، کالا‌های اساسی را وارد کنیم. شجاعت شهید رئیسی باعث این کار شد. شهید رئیسی را حتی یک بار در دوسال و ده ماهی که نزد ایشان بودم، مأیوس ندیدم و ندیدم که حس بن‌بست کنند.

سرپرست ریاست جمهوری درباره شهید امیرعبداللهیان و جایگاه محوری ایشان عنوان کرد:یکی از روسای کشور‌های محور مقاومت در تماس تلفنی که درباره فاجعه سقوط بالگرد حامل رییس‌جمهور و همراهانش با ما داشت، آقای امیرعبداللهیان را نه وزیر خارجه ایران، بلکه وزیر خارجه محور مقاومت دانست. یکی از نگرانی‌های همه این کشور‌ها بلااستثنا این بود که قدرت پشتیبانی که شهید رئیسی از محور مقاومت داشت، مجدد اتفاق خواهد افتاد یا خیر؟

مخبر در ادامه به روایت اولین دیدار خود با رهبر معظم انقلاب پس از اعلام خبر سقوط بالگرد رئیس جمهور پرداخت و اظهار کرد: بعد از جلسه هیئت دولت که پس از سقوط بالگرد شهید رئیسی تشکیل شده بود، به محضر رهبر انقلاب رفتیم. وقتی ابهت آقا، وقار و اطمینان چهره ایشان را دیدم به خود گفتم یک نعمت بزرگی بالای سرمان است.

وی افزود: ایشان فرمودند امیدواریم اتفاقی برای آقای رئیسی نیفتاده باشد و برای سالم برگشتن ایشان دعا کردند. ایشان به من فرمودند آقای مخبر مسائل کشور با همان اقتدار باید دنبال شود و حتی یک کار نیز نباید بر زمین بماند. اگر شهید رئیسی سالم بازگشتند که الحمدالله و اگر هم بازنگشتند مسائل کشور به همان منوال قبل پیش رود. سپس حضرت آقا جمله عجیبی فرمودند و گفتند اگر این حادثه منجر به شهادت آیت الله رئیسی شده باشد، حماسه عظیمی در کشور اتفاق خواهد افتاد.

سرپرست ریاست جمهوری در ادامه بیان کرد: در یک سال ونیم گذشته عضو بریکس، سازمان شانگهای و تجارت آزاد اوراسیا شدیم. کشور‌هایی بودند که سال‌ها دنبال عضویت در این سازمان‌ها بودند، اما موفق نشدند. شهید رئیسی قبل از عضویت در بریکس به یکی از کشور‌های عضو بریکس زنگ زده بود تا به عضویت ایران در آن رای دهند.

مخبر در پایان گفت: پس از عضویت ایران در این سازمان، همان کشوری که شهید رئیسی با آن تماس گرفته بود گفت اگر شما زنگ نمیزدی به عضویت ایران رای نمیدادیم. شهید رئیسی خیلی از نیاز‌ها به کشور‌ها را با یک تماس حل میکرد. به همین دلیل لیست تماس سران برای شهادت آیت الله رئیسی بی سابقه بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مخبر: شهید رئیسی خیلی از نیازها را با یک تماس برطرف می‌کرد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مخبر: شهید رئیسی خیلی از نیازها را با یک تماس برطرف می‌کرد"، کلیک کنید.