مسوولیت این کشتار با دولت آمریکاست

مسوولیت این کشتار با دولت آمریکاست

آفتاب نیوز :

در پی جنایت هولناک رژیم صهیونیستی در بمباران چادر های آوارگان فلسطینی در شهر رفح و به خاک و خون کشیدن ده ها نفر، جنبش حماس و جهاد اسلامی این حمله وحشیانه را نتیجه حمایت امریکا دانستند.

جنبش جهاد اسلامی با صدور بیانیه ای تصریح کرد: این کشتار وحشتناک در رفح، جنایت جنگی جدیدی است که به سلسله جنایات نسل کشی دشمن علیه مردم فلسطین اضافه می شود.

این جنبش فلسطینی با بیان اینکه دشمن منطقه مورد هدف جنگنده ها را پیش از این منطقه امن برای آوارگان اعلام کرده بود، اظهار داشت: هدف گرفتن غیرنظامیان در اردوگاه های آوارگان در رفح بیانگر عمق شکست نظامی دشمن در میدان نبرد است.

جهاد اسلامی تصریح کرد: این جنایات دشمن صهیونیستی در غزه در نتیجه حمایت امریکا و مواضع برخی کشور های اروپایی و دولت های عربی صورت می گیرد.

جنبش حماس نیز اعلام کرد: در این جنایت جنگی وحشتناک، ارتش رژیم صهیونیستی مرتکب کشتاری هولناک در حق شهروندان آواره فلسطینی در چادر های برپا شده در رفح شد.

حماس با بیان اینکه ما دولت امریکا و مخصوصا جو بایدن را مسیول این جنایت علیه مردم فلسطین می دانیم، تصریح کرد: جنایت اشغالگران به مثابه به چالش طلبیدن، نادیده انگاری و بی اعتنایی کامل به تصمیم دیوان کیفری بین المللی است که خواهان توقف حملات علیه رفح شد.

حماس اظهار داشت: اگر حمایت و چراغ سبز امریکا برای یورش به رفح علیرغم حضور پرشمار آوارگان نبود، اشغالگران مرتکب این جنایت نمی شدند.

پیش از این، مقامات بهداشتی غزه اعلام کرده بودند در نتیجه بمباران جنگنده های رژیم صهیونیستی علیه چادر های آوارگان در شهر رفح، بیش از 40 فلسطینی شهید و ده ها نفر زخمی شدند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مسوولیت این کشتار با دولت آمریکاست" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مسوولیت این کشتار با دولت آمریکاست"، کلیک کنید.