مصر طرح های تل آویو برای مدیریت دوطرفه گذرگاه رفح را رد کرده است

مصر طرح های تل آویو برای مدیریت دوطرفه گذرگاه رفح را رد کرده است

به گزارش دکتر شهاب، 2 منبع امنیتی مصری به خبرگزاری رویترز اعلام کردند که قاهره پیشنهاد رژیم صهیونیستی مبنی بر نیاز به هماهنگی بین 2 طرف برای بازگشایی گذرگاه رفح میان شبه جزیره سینا و نوار غزه و نیز مدیریت عملیات های آینده آن را رد کرده است.

مصر به عنوان یکی از قدرت های نظامی و سیاسی کشورهای عربی در فکر کاهش سطح روابط دیپلماتیک خود با رژیم صهیونیستی است. این کشور برای حمایت از شکایت آفریقای جنوبی از رژیم صهیونیستی برای نسل کشی در غزه اعلام آمادگی کرده و در روزهای اخیر با تصرف گذرگاه مرزی رفح در مرز مصر و غزه توسط رژیم صهیونیستی، قاهره این گذرگاه را از سمت مصر مسدود کرد.

به گزارش دکتر شهاب، ارتش رژیم صهیونیستی، دوشنبه هفته گذشته، از ساکنان بخش هایی از رفح خواست که آن را تخلیه کنند و به وضوح اعلام کرد که تل آویو در حال پیش بردن حمله شدید علیه این شهر است که تعداد کثیری از فلسطینی های غزه مجبور به پناه گرفتن در آن شده اند.

جمعیت فعلی این شهر حدود 1.5 میلیون نفر است و مشخص نیست که آن ها پس از تخلیه این منطقه قرار است کجا پناه بگیرند.

نهادهای مردمی هشدار داده اند که مردم رفح و کسانی که از دیگر بخش های غزه آواره شده اند، در صورت بمباران شدید این شهر توسط رژیم صهیونیستی، دیگر جایی برای رفتن ندارند.

اما رژیم صهیونیستی با وجود هشدار متحدان خود، از جمله آمریکا، بر حمله به رفح پافشاری کرده است.

در جنگ غزه از هفت اکتبر تاکنون بیش از 35 هزار فلسطینی شهید شده اند که بیشتر آن ها زنان و کودکان هستند و تقریبا 80 هزار نفر در شرایطی که ویرانی های گسترده ای به بار آمده و کمبود شدیدی برای تامین نیازهای اولیه وجود دارد، مجروح شده اند.

این جنگ موجب آواره شدن داخلی 85 درصد از جمعیت غزه در میان کمبود شدید مواد غذایی، آب سالم و دارو شده است. 60 درصد زیرساخت های حیاتی این منطقه نیز آسیب دیده یا ویران شده است

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مصر طرح های تل آویو برای مدیریت دوطرفه گذرگاه رفح را رد کرده است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مصر طرح های تل آویو برای مدیریت دوطرفه گذرگاه رفح را رد کرده است"، کلیک کنید.