معرفی برندگان اسکار اسپانیا/ 12 جایزه گویا برای «جامعه برف»

معرفی برندگان اسکار اسپانیا/ 12 جایزه گویا برای «جامعه برف»

به گزارش خبرگزاری دکتر شهاب،«جامعه برف» نتفلیکس برنده بهترین فیلم و کارگردانی برای جی.ای. بایونا در سی و هشتمین مراسم جوایز گویا آکادمی اسپانیا شد که شب پیش (شنبه) برگزار شد.

این فیلم که 13 نامزدی این جوایز را کسب کرده بود، موفق شد تا فیلم های باارزش دیگری را که نشان دهنده کیفیت و تنوع بالای تولید فیلم فعلی اسپانیا است و در فهرست نامزدها جای داشتند شکست دهد. «20000 گونه زنبور عسل» ساخته استیبالیس اورسولا سولاگورن با 15 نامزدی، داستان عاشقانه دیوید تروبا با عنوان «جوک ها و سیگارها»، «یک عشق» ایزابل کوشت و «چشم هایت را ببند» ویکتور اریس دیگر فیلم های این فهرست بودند.

حتی پس از اینکه بایونا به عنوان بهترین کارگردان انتخاب شد، باز هم یک تعلیق واقعی وجود داشت که آیا او برنده بهترین فیلم نیز خواهد شد؟ این در حالی بود که جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی به «رویاهای رباتی» رسید و «جوک ها و سیگارها» جایزه بهترین بازیگر مرد را برای دیوید ورداگر دریافت کرد.

به گزارش خبرگزاری دکتر شهاب به نقل از ورایتی،«جامعه برف» که داستانی واقعی از تلاش بازماندگان سقوط هواپیما برای بقا و نامزد دریافت 2 جایزه اسکار آمریکا در بخش فیلم بلند بین المللی و چهره پردازی و آرایش مو است، جوایز فنی گویا از جمله بهترین فیلم برداری، تدوین، جلوه های ویژه، لباس و چهره پردازی را هم به خود اختصاص داد. این نکته نشان می دهد فیلمی که از نظر فنی عالی ساخته شده این موفقیت را توسط تکنسین های غیرهالیوودی و اغلب اسپانیایی کسب کرده است.

فیلم های اسپانیایی اکنون در جشنواره های مختلف برنده جوایز زیادی می شوند. «20000 گونه زنبور عسل» که سال پیش در برلین جایزه برد نیز روز پیش 3 جایزه از جمله بهترین کارگردانی اول، فیلمنامه اصلی و بازیگر نقش مکمل زن برای دکتر شهاب گاباراین را از آن خود کرد.

جایزه بهترین بازیگر زن به مالنا آلتریو برای «چیزی درباره اتفاق است» و بهترین بازیگر مرد مکمل هم به خوزه کورونادو برای «چشم هایت را ببند» اهدا شد.

«رویاهای روباتی» پابلو برگر که نامزدی اسکار را کسب کرده، در مراسم گویا جایزه بهترین انیمیشن را از آن خود کرد و برنده جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی هم شد.

سیگورنی ویور نیز برنده جایزه بین المللی گویا شد و گفت: کشور شما شاهکارهای بسیار جسورانه، ناراحت کننده و فراموش نشدنی تولید کرده است. وقتی به سینمای اسپانیا فکر می کنم، به سینما فکر می کنم نه ژانرها.

در این مراسم همچنین خوان مارینه، فیلمبردار 103 ساله اسپانیایی که کارش را از سال 1943 شروع کرده با جایزه افتخاری گویا 2024 تجلیل شد.

در تجلیل از سینمای اسپانیایی و اسپانیایی زبان، پنه لوپه کروز و پدرو آلمادوار روی صحنه بیست و پنجمین سالگرد «همه چیز درباره مادرم» را جشن گرفتند.

پدرو سانچز نخست وزیر اسپانیا نیز که سینما و تلویزیون را به عنوان بخش رشد در اسپانیا در اولویت قرار داده است و از آن با کمک مالی 1.6 میلیارد یورویی حمایت می کند، از حاضران در مراسم بود.

پدرو آلمادوار با اهدای جایزه بهترین فیلم، در پاسخ به اظهارات چند ساعت قبل نایب رییس حزب راست افراطی اسپانیا گفت فیلمسازان اسپانیایی «سیوریتو» (استادان جوان) هستند. ما خیلی بیشتر از آنچه دریافت می کنیم با پرداخت مالیات و تامین اجتماعی برمی گردانیم و همچنین هزاران شغل ایجاد می کنیم.

22057

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "معرفی برندگان اسکار اسپانیا/ 12 جایزه گویا برای «جامعه برف»" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "معرفی برندگان اسکار اسپانیا/ 12 جایزه گویا برای «جامعه برف»"، کلیک کنید.