مقابله با پوکی استخوان با این خوراکی خوشمزه

مقابله با پوکی استخوان با این خوراکی خوشمزه

آفتاب نیوز :

محققان دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا دریافتند که آلو می تواند به جلوگیری یا به تاخیر انداختن از دست دادن استخوان ها در زنان یایسه کمک کند، که احتمالاً ناشی از توانایی آن در کاهش التهاب و فشار اکسایشی است، که هر دو به از دست دادن استخوان منجر می شوند.

 «کانی راجرز»، سرپرست تیم تحقیق، گفت: «در زنان یایسه، میزان پایین استروژن می تواند باعث افزایش فشار اکسایشی و التهاب شود و خطر ضعیف شدن استخوان ها را افزایش دهد که ممکن است منجر به شکستگی شود. گنجاندن آلو در رژیم غذایی ممکن است با کُند کردن یا معکوس کردن این روند به محافظت از استخوان ها کمک کند.»

پوکی استخوان وضعیتی است که در آن استخوان ها ضعیف یا شکننده می شوند که ممکن است برای هر فردی در هر سنی اتفاق بیفتد، اما به گفته محققان در میان زنان بالای 50 سال شایع تر است. این بیماری بیش از 200 میلیون زن در سراسر جهان را تحت تاثیر قرار می دهد که باعث ایجاد تقریباً 9 میلیون شکستگی در هر سال می شود.

به گفته محققان، میوه ها و سبزیجاتی که سرشار از ترکیبات زیست فعال مانند اسید فنولیک، فلاونویید ها و کاروتنویید ها هستند، می توانند به طور بالقوه به محافظت در برابر پوکی استخوان کمک کنند.

به گفته محققان، استخوان ها در طول زندگی به طور مداوم سلول های استخوانی جدید می سازند و سلول های قدیمی را از بین می برند. اما پس از 40 سالگی، این تجزیه سلول های قدیمی شروع به پیشی گرفتن از تشکیل سلول های جدید می کند. این فرایند می تواند ناشی از عوامل متعددی از جمله التهاب و فشار اکسایشی باشد، یعنی زمانی که رادیکال های آزاد و آنتی اکسیدان ها در بدن نامتعادل هستند.

با این حال، آلو دارای فواید تغذیه ای زیادی مانند مواد معدنی، ویتامین K، ترکیبات فنلی و فیبر رژیمی است که همه آن ها می توانند به مقابله با برخی از این اثرات کمک کنند.

محققان در این تحقیق با بررسی داده های 16 مطالعه پیش بالینی در مدل های جوندگان، 10 مطالعه پیش بالینی و 2 کارآزمایی بالینی پی بردند که خوردن آلو به کاهش التهاب و فشار اکسایشی و ارتقای سلامت استخوان کمک می کند.

به عنوان مثال، آزمایشات بالینی نشان داد که خوردن روزانه 100 گرم آلو (حدود 10 آلو) به مدت یک سال باعث بهبود تراکم استخوانی استخوان های ساعد و پایین ستون فقرات و کاهش علایم چرخش استخوان می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مقابله با پوکی استخوان با این خوراکی خوشمزه" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مقابله با پوکی استخوان با این خوراکی خوشمزه"، کلیک کنید.